Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 30.12.2015 09:11
Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku według twórcy Final Fantasy XV
832V

Wiedźmin 3: Dziki Gon grą roku według twórcy Final Fantasy XV

Inni deweloperzy często są pytani o to, jaki tytuł zrobił na nich największe wrażenie w danym roku. To jednak raczej rzadkie, że ktoś wybiera grę z tego samego gatunku, w ramach którego tworzy. Na Hajimie Tabacie największe wrażenie zrobił Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4), którego uznaje za swoją grę roku 2015.

Tabata przyznał, że Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4) to pierwsza gra RPG z otwartym światem, która zrobiła na nim tak wielkie wrażenie. Głównie za sprawą swojej wysokiej jakości, jaką udało się osiągnąć zespołowi deweloperskiemu. Tabata zwraca uwagę, że nie chodzi jednak tylko o samą produkcję, ale też i marketing, który w całości wykorzystał potencjał marketingowy, jaki daje obecna generacja konsol. Nawet po premierze CD Projekt RED zadawał kolejne ciosy, nie pozwalając, aby ktoś choć na chwilę zapomniał o Wiedźminie, co też jest dowodem świetnego zarządzania.

Co ciekawe, w zachodnich mediach niektóre serwisy starają się podważyć nagrodę "Gry Roku 2015" dla Wiedźmina, zwracając uwagę, że o ile gra po licznych aktualizacjach jest rzeczywiście świetna, to przy premierze ilość błędów uniemożliwiła nawet niektórym recenzentom skończenie gry. Co o tym myślicie?

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/12/29/final-fantasy-xv-director-hajime-tabata-explains-why-the-witcher-3-is-his-game-of-the-year-for-2015/

Tagi: CD Projekt RED playstation 4 Wiedźmin 3: Dziki Gon