Paweł Musiolik Paweł Musiolik 18.12.2015 16:01
Wydanie Banner Sagi na Vitę zagrożone
397V

Wydanie Banner Sagi na Vitę zagrożone

Gdy Versus Evil zapowiadało wydanie Banner Sagi na konsolach PlayStation, gra trafić miała na PS4 i PS Vitę. Jednak gdy ostatnio studio podało nam datę premiery wersji na PS4, zabrakło jakichkolwiek informacji o przenośnym wydaniu. I na razie nie mamy zbyt dobrych informacji.

Przenośne wydanie The Banner Saga (PS Vita) zostało wstrzymane przez Stoic. Ekipa oryginalnie odpowiedzialna za grę z pomocą wydawcy zleciła innej ekipie przeniesienie Banner Sagi na Vitę, przeznaczając na to budżet, który mocno nadszarpnął oszczędności deweloperów.

Jak się potem okazało, port sprawiał coraz to większe problemy i wreszcie zabrakło funduszy na walkę z rosnącymi problemami, które napotkała ekipa portująca grę. Początkowo Stoic napisało, że gra na Vitę zostaje zamrożona i gdy uda się zarobić na wersji, która pojawi się na PS4, to może wrócą do tematu.

Jednak fani bardzo szybko zareagowali i podsuwali propozycje. Jedną z nich jest wydanie dwupaku Banner Sagi i Banner Sagi 2 na Vitę w pudełku. Deweloper zorganizował ankietę w której zapytano ludzi, czy kupią wersję na Vitę. Z ponad 6600 głosów, 65% wybrało "tak".

Później niektórzy zwrócili się bezpośrednio do Sony prosząc, by gigant pochylił się nad deweloperem i pomógł z przenośną wersją. I tu wraca nadzieja - Sony bardzo szybko zareagowało.

Pozostaje więc czekać na efekty.

Tagi: playstation vita stoic games The Banner Saga