Daniel Stroński Daniel Stroński 01.12.2015 19:59
Shaquille O'Neal pojawi się na The Game Awards - czyżby nowe materiały z Shaq Fu: A Legend Reborn?
451V

Shaquille O'Neal pojawi się na The Game Awards - czyżby nowe materiały z Shaq Fu: A Legend Reborn?

Kiedy myślimy o Shaqu i grach wideo, możemy brać pod uwagę dwie serie - NBA 2K i tragiczną bijatykę Shaq Fu. Biorąc pod uwagę, że ta druga jakiś czas temu uzbierała pieniądze na nową odsłonę, a 2K16 miało już premierę, szykujcie się raczej na mordobicie niż rzuty za trzy...

... żart, to przecież Shaq, i tak nie zobaczylibyśmy żadnych trójek.

W 1994 roku wydano bijatykę Shaq Fu (SNES, Sega Mega Drive), która została okrzyknięta jedną z najgorszych produkcji w gatunku wszech czasów. Półtora roku temu zostało zapowiedziane wznowienie serii w formie chodzonego mordobicia Shaq Fu: A Legend Reborn (PS4). Zbiórka w serwisie Indiegogo się udała i twórcy zebrali niemal pół miliona dolarów. Trzy miesiące temu uaktualniono stronę projektu, informując, że mają już pierwszy poziom, podstawy rozgrywki hulają jak powinny, i ogólnie szukają chętnych do podkładania głosu przeciwnikom.

Jak zapowiadał deweloper, gra będzie chodzoną bijatyką z "setkami ataków, dziesiątkami rozmaitych odmian broni białej, walkami z bossami (po pokonaniu takiego możemy się w niego wcielić) i efektownymi finisherami". Znajdzie się również miejsce dla kooperacji do dwóch graczy.

Dziś dowiedzieliśmy się, że Shaq będzie obecny na piątkowym The Game Awards, a w ten sposób nie zapowiada się zwykłego uczestnika imprezy - szykuje się coś dużego i prawdopodobnie będzie to miało związek z Shaq Fu: A Legend Reborn (PS4):

Co prawda zbiórka nie dobiła odpowiednio wysokich sum, by zapewnić wersję nowego Shaq Fu na PS4 czy Vicie, ale dużo mogło się zmienić od tamtego czasu, a produkowanie takiej gry wyłącznie na pecety mijałoby się z celem. Przypominamy teaser z marca ubiegłego roku:

 

Źródło: Twitter (‏@geoffkeighley)

Tagi: Big Deez Productions playstation 4 Shaq Fu: A Legend Reborn The Game Awards