Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 01.12.2015 16:33
Koei Tecmo odżegnuje się od komentarzy na temat Dead or Alive Xtreme 3 związanych ze złym postrzeganiem kobiet
481V

Koei Tecmo odżegnuje się od komentarzy na temat Dead or Alive Xtreme 3 związanych ze złym postrzeganiem kobiet

Jakiś czas temu pisaliśmy o burzy, jaka wywiązała się w związku z komentarzem Koei Tecmo na temat tego, że Dead or Alive Xtreme 3: Fortune (PS4) nie pojawi się na zachodzie z powodu obaw o "problemy z traktowaniem kobiet w grach wideo". Dziś firma oficjalnie zaprzeczyła, że jest to jej stanowisko. Pojawiło się jednak potwierdzenie, że gra rzeczywiście nie zostanie wydana na zachodzie.

Całą burzę wokół Dead or Alive Xtreme 3: Fortune (PS4) rozpoczął poniższy komentarz. Firma poproszona przez serwis IGN o wyjaśnienie zaprzeczyła jednak wszystkiemu, tłumacząc, że nie jest to podejście całej firmy do sytuacji, a jedynie opinia pojedynczego pracownika.

Jak przeczytamy w oficjalnym oświadczeniu:

Napisane przez naszego pracownika komentarze na temat Dead or Alive Xtreme 3 są jego indywidualną opinią, a nie oficjalną strategią biznesową Koei Tecmo Games. Skupiamy się na dostarczaniu najlepszej rozrywki elektroniczne wszystkim fanom. Zdajemy sobie jednak sprawę, że różne grupy docelowe mają różne potrzeby i nie każdy nasz produkt może odpowiadać gustom danej grupy. Dead or Alive Xtreme 3 wciąż jest w produkcji i nadal planujemy wydać grę jedynie w Japonii i Azji.

Co myślicie o całej sprawie? Koei Tecmo odcina się od wypowiedzi, ale jednocześnie nie zaprzecza, że gra nie zostanie wydana poza Azją.

Źródło: http://uk.ign.com/articles/2015/12/01/koei-tecmo-confirms-dead-or-alive-xtreme-3-will-not-see-western-release

Tagi: Dead or Alive Xtreme 3: Fortune Koei Tecmo playstation 4 playstation vita