Daniel Stroński Daniel Stroński 30.11.2015 16:48
Odświeżanie umarlaków - czyżby pierwsze Dead Island miało zostać zremasterowane?
536V

Odświeżanie umarlaków - czyżby pierwsze Dead Island miało zostać zremasterowane?

Podczas gdy Dead Island 2 (PS4) ciągle zmienia dewelopera i postępów w pracach nad sequelem nie widać, wygląda na to, że Deep Silver szykuje remaster pierwszej części swojej pierwszoosobowej siekaniny zombie. Czy to czas na Dead Island Redux?

Ostatnio częściej słyszymy o remasterze pierwszego Dead Island niż będącego w produkcji sequela Dead Island 2 (PS4). Odświeżenie oryginału nie zostało na razie oficjalnie potwierdzone, ale holenderski sklep Bart Smit zamieścił w swojej ofercie grę Dead Island Redux w wersji na PS4, XOne i PC:

Cena? €39,99, czyli jakieś 170 zł. Najważniejsze jest tu jednak słówko "Redux". Otóż może się ono Wam kojarzyć z nie tak dawnym Metro Redux (PS4) od tego samego wydawcy, a był to jeden z lepszych remasterów w historii gier - przyczyniły się do tego rewelacyjnie odświeżona oprawa i dodatkowe poziomy trudności, zupełnie zmieniające styl gry.

Czyżbyśmy mieli dostać oryginalne Dead Island (PS3) na miarę znakomitego Dying Light (PS4) (swoją drogą obie gry są od tego samego studia)? Wysoce wątpliwe, ale można marzyć...

 

Źródło: http://www.thesixthaxis.com/2015/11/30/dutch-retailer-lists-dead-island-redux-for-ps4-xbox-one-and-pc/

Tagi: Dead Island redux Deep Silver playstation 4 remaster Techland