Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 26.11.2015 18:30
Już jutro wygaśnie patent Bandai Namco na... minigierki w trakcie ekranu ładowania
823V

Już jutro wygaśnie patent Bandai Namco na... minigierki w trakcie ekranu ładowania

Na pewno nie raz zastanawialiście się, dlaczego ekrany ładowania są takie nudne. W Fallout 4 czy na początku w Bloodborne czekało się całkiem długo na załadowanie gry. Dlaczego nikt nie pomyślał o wrzuceniu tam jakiejś minigierki? Cóż, pomyśleli wszyscy. Problem w tym, że nie mogli, bo patent na to ma Bandai Namco. Na szczęście tylko do jutra.

27 listopada 1995 roku Bandai Namco opatentowało minigierki na ekranach ładowania. Oznacza to, że bez opłaty żadna firma legalnie nie mogła uprzyjemnić graczowi oczekiwania na załadowanie się kolejnej planszy.

Na szczęście już jutro minie dwadzieścia lat od złożenia patentu, co oznacza, że wygaśnie, a wraz z tym poszczególni deweloperzy będą mogli zamieszczać minigierki, które umilą nam wszystkim trochę czas.

Z tej też okazji deweloperzy ogłosili wydarzenie pod tytułem Loading Screen Jam. W założeniu każdy twórca, który miał już dość Bandai Namco i chce w jakiś sposób uczcić wygaśnięcie patentu, może zrobić swój własny, interaktywny ekran ładowania, a następnie udostępnić go szerszej publice na łamach serwisu Reddit.

Źródło: http://www.google.com/patents/US5718632

Tagi: Bandai Namco loading screen jam