Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 25.11.2015 21:13
Jak CD Projekt RED postrzega rywalizację Wiedźmina z Falloutem 4?
1280V

Jak CD Projekt RED postrzega rywalizację Wiedźmina z Falloutem 4?

Jose Teixeira, artysta odpowiedzialny za efekty wizualne w CD Projekt RED został ostatnim czasem zapytany przez serwis Gamereactor o to, jak właściwie jego firma postrzega premierę Fallout 4 i ewentualną rywalizację pomiędzy Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4) a Falloutem. Wygląda na to, że jej skutki są pozytywne dla deweloperów.

Według Teixeiry, połowa CD Projekt RED zagrywa właśnie w Fallout 4, rozważając ewentualne inspiracje, jakie można zaczerpnąć od Bethesdy przy tworzeniu przykładowo nowego DLC do Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4).

W okolicach premiery Fallout 4 nagle pojawił się wysyp przeziębień, który lekko zdezorganizował nam pracę. Ciekawe skąd się wziął, prawda? Bethesda stworzyła wspaniałą grę i z pewnością Fallout 4 da nam masę inspiracji, którą można następnie wykorzystać przy tworzonych obecnie projektach. Mam nadzieję, że w drugą stronę działa to tak samo.

W studio wszyscy jesteśmy graczami i choć każdy z nas ma swoje preferencje, to prawie wszyscy uwielbiamy gry RPG. Myślę, że rywalizacja pomiędzy CD Projekt RED a Bethesdą ostatecznie przełoży się na wyższą jakość naszych produktów i zadowolenie graczy.

Zawsze miło zobaczyć szacunek do rywali. Miejmy nadzieję, że Bethesda też na tym skorzysta, również zaczerpując inspiracje z Wiedźmin 3: Dziki Gon. Więcej lepszych gier oznacza więcej dobrego grania, czyż nie?

Źródło: http://www.gamereactor.eu/news/366323/Fallout+4+made+The+Witcher+3+devs+catch+a+lot+of+colds/

Tagi: CD Projekt RED PlayStation 4 Wiedźmin 3: Dziki Gon