Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 25.11.2015 19:39
This War of Mine zostanie wydane w formie gry planszowej
505V

This War of Mine zostanie wydane w formie gry planszowej

Polska gra, This War of Mine odniosła ogromny sukces, czy to w Polsce czy na zachodzie. Teraz wraz z edycją na PlayStation 4 w postaci This War of Mine: The Little Ones (PS4) dowiedzieliśmy się, że nie jest to koniec planu wydawniczego. Twórcy zamierzają wydać... planszówkę.

This War of Mine opowiada ponurą historię o zwykłych ludziach, których wojna zmusiła do porzucenia swoich domów i walki o przetrwanie w oblężonym mieście. Wygląda na to, że twórcy chcą wydać w tym klimacie grę planszową, bezpośrednio nawiązującą do samej produkcji.

Nazwano ją This War of Mine: The Boardgame i w założeniu tak jak gra wideo będzie opierała się o strategię przetrwania podległych graczowi osób. Tytuł proponuje rozgrywkę dla sześciu graczy z wariantem dla jednej osoby, co oznacza, że będziemy walczyli przede wszystkim przeciwko samej grze.

Za stworzenie gry odpowiada znany z Neuroshimy i Earthcore: Shattered Elements Michał Oracz oraz Jakub Wiśniewski, który brał udział w pisaniu fabuły do Dying Light.

Cechą charakterystyczną gry mają być niezwykle proste zasady, dzięki którym osoba, która nigdy w nią nie grała, będzie mogła natychmiast siąść do stołu. Zostanie wydana również aplikacja oraz ścieżka dźwiękowa mająca za zadanie wspomóc graczy w "wejściu w klimat" gry. This War of Mine: The Boardgame możemy spodziewać się w 2016 roku. Więcej detali już wkrótce. Samo This War of Mine: The Little Ones (PS4) dostaniemy pod koniec stycznia.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/11/25/this-war-of-mine-getting-new-tabletop-board-game-adaptation-will-be-an-instant-play-game/

Tagi: 11 bit studios PlayStation 4 this war of mine: the boardgame This War of Mine: The Little Ones