Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 25.11.2015 19:00
Z powodu „problemów z traktowaniem kobiet” Dead or Alive Xtreme 3 nie zostanie wydane na zachodzie
1169V

Z powodu „problemów z traktowaniem kobiet” Dead or Alive Xtreme 3 nie zostanie wydane na zachodzie

Świat zachodni sprzeciwia się przedmiotowemu traktowaniu kobiet w grach wideo. Koei Tecmo rozumie to i dlatego nie zdecyduje się na wydanie Dead or Alive Xtreme 3: Fortune (PS4) w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdyż "nie chce podejmować się tego typu debat i rozmów". Czy na pewno jednak o to chodzi?

Jakiś czas temu twórcy poinformowali za pośrednictwem Facebooka, że Dead or Alive Xtreme 3: Fortune (PS4) nie zostanie wydane w Stanach Zjednoczonych i Europie. Czasami tak bywa, nie wszystkie japońskie gry wypływają poza granice Kraju Kwitnącej Wiśni.

Problem polega na tym, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest strach twórców przed sprzeciwem świata zachodniego i tego, jaki gra może wywołać odbiór przez swoją nadmierną seksualizację.

Dead or Alive Xtreme 3 budzi w tym kontekście dużą kontrowersję, gdyż w dużej mierze skupia się na seksualizacji i fetyszyzacji kobiet, ale pytanie brzmi, czy... aby na pewno o to chodzi Koei Tecmo? Bo gdyby każda firma bała się wydać grę z powodu potencjalnej krytyki, to na rynku nie byłoby w ogóle gier. Być może w rzeczywistości wydawca policzył, że wydanie Dead or Alive Xtreme 3 na zachodzie jest nieopłacalne? Tego nie dowiemy się już prawdopodobnie nigdy.

Źródło: http://www.craveonline.co.uk/culture/927647-dead-alive-xtreme-3-not-coming-us-issues-regarding-treatment-women-gaming

Tagi: Dead or Alive Xtreme 3: Fortune Dead or Alive Xtreme 3: Venus playstation 4 playstation vita Team Ninja