Daniel Stroński Daniel Stroński 21.11.2015 11:14
Street Fighter V ma pięcioletni plan na rozwój gry po premierze
303V

Street Fighter V ma pięcioletni plan na rozwój gry po premierze

Po licznych wersjach Street Fighter IV (PS3), w końcu nadchodzi pełnoprawna piątka. Jak długo będzie dopiszczana i kontynuowana rozszerzonymi wydaniami "Super", "Ultra" itp.? Yoshinori Ono szacuje - pięć lat.

Wciąż odbywają się duże turnieje w Street Fighter IV, chociaż od premiery oryginału minęło już prawie siedem lat. W podstawowej wersji dostępnych było 25 postaci, która to liczba rozrosła się do dzisiejszego składu 44 wojowników.

W lutym przyszłego roku do sprzedaży trafi Street Fighter V (PS4) wraz z ekipą 16 grywalnych postaci, ale będzie dużo czasu, by ją powiększyć. W wywiadzie z serwisem Eurogamer, ojciec serii SF, Yoshinori Ono, przewiduje pięcioletni rozwój gry:

Wiele zależy od tego, jak gra sprawdzi się na rynku [...] Prosta matematyka sugeruje, że w pięć lat liczebność rostera Street Fighter V dogoni czwórkę. Chcemy wspierać grę tak długo, jak możemy.

Street Fighter V (PS4) trafi do sprzedaży 16 lutego przyszłego roku.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-11-20-matchmaking-microtransactions-and-making-a-comeback-yoshi-ono-on-street-fighter-5

Tagi: