Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 19.11.2015 09:56
Capcom zapowiada kolejnych zawodników do Street Fighter V
392V

Capcom zapowiada kolejnych zawodników do Street Fighter V

Street Fighter V (PS4) w momencie premiery będzie oferował graczom 16 zawodników. Po debiucie Capcom planuje wprowadzenie kolejnych 6 postaci w pewnych odstępach czasu. Po nowej szóstce Japończycy zamierzają dodać kolejnych wojowników.

W czasie rozmowy z portalem GameSpot podczas PGW 2015 producent gry - Yoshinori Ono - oraz dyrektor marki - Matt Dahlgren - mówili o popremierowym wsparciu dla Street Fighter V (PS4). Dahlgren zdradził, że nowy zawodnik będzie pojawiać się co każde dwa miesiące. Pierwszej postaci możemy zatem spodziewać się już w kwietniu 2016 roku.

Dahlgren potwierdził także, że po pierwszej szóstce pojawi się kolejna fala nowych zawodników. Dyrektor wyznał, że Capcom ma bardzo ambitne plany związane z piątą odsłoną Ulicznego Wojownika, rozłożone na kolejne lata. Mimo wszystko o dalszym wspieraniu gry będzie świadczył komercyjny sukces.

W rozmowie padło pytanie o różnego rodzaju aktualizacje. Dahlgren odpowiedział, że po raz pierwszy w historii serii wszelkie poprawki balansujące rozgrywkę będą dostępne za darmo.

Zapytany o to czy Street Fighter V (PS4) będzie jedyną odsłoną serii w tej generacji Dahlgren wyjaśnił, że płyta (lub pliki z PS Store) będzie jedyną rzeczą jaką trzeba będzie posiadać. Zapewnił, że gracze nigdy nie zostaną zmuszeni do kupowania jakikolwiek ulepszeń. Jeśli w przyszłości pojawią się różne zestawy każdy posiadacz poprzedniego wydania będzie mógł bez problemu zdobyć nową zawartość za walutę w grze lub za prawdziwe pieniądze.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/street-fighter-5-interview-yoshinori-ono-on-dlc-pl/1100-6432352/

Tagi: