Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 17.11.2015 16:21
Kolejne odsłony Star Wars Battlefront są już w drodze
758V

Kolejne odsłony Star Wars Battlefront są już w drodze

Jeszcze dobrze nie wyszedł Star Wars Battlefront, a EA już planuje kolejne części. Na to przynajmniej wskazuje stwierdzenie odpowiedzialnego za finanse Blake'a Jorgensena, który wypowiedział się na temat 10-letniego kontraktu pomiędzy EA a Disneyem.

Blake Jorgensen w trakcie konferencji UBS Global Technology wypowiedział się na temat "wspaniałej współpracy pomiędzy EA a Disneyem". Jej efektem mają być kolejne Battlefronty i inne gry z uniwersum Gwiezdnych wojen.

To dla nas duża szansa. Nie sądzę, że ktokolwiek na Ziemi nie słyszał o kolejnej części Gwiezdnych wojen. Zawarliśmy kilka lat temu umowę z Disneyem na łącznie 10 lat dostarczania gier wideo z uniwersum Gwiezdnych wojen. Nadchodząca produkcja to sieciowy FPS. Mamy w planach stworzenie kolejnych części Battlefronta, ale oprócz tego chcemy stworzyć też trochę gier w ramach innych gatunków.

Warto przypomnieć, że Amy Henning, ktora dawniej była odpowiedzialna za Uncharted, pracuje teraz w Visceral Games. Nie wiadomo dokładnie, czym jest nowy projekt studia, ale plotki mówią o grze RPG.

Jorgensen w trakcie prezentacji potwierdził także, że EA ma zamiar pokryć nie tylko wszystkie dotychczas nakręcone filmy z uniwersum Gwiezdnych wojen, ale też całą nową trylogię.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/star-wars-battlefront-sequels-coming-ea-teases/1100-6432334/

Tagi: DICE Electronic Arts PlayStation 4 star wars battlefront