Daniel Stroński Daniel Stroński 16.11.2015 18:14
Fani doszukali się nazwiska/ksywki bohatera Mass Effect Andromeda
696V

Fani doszukali się nazwiska/ksywki bohatera Mass Effect Andromeda

Zapomnijcie o komandorze Shepardzie. Mass Effect Andromeda (PS4) odcina się od oryginalnej trylogii i dowiedzieliśmy się już wcześniej, że nie zobaczymy żadnych znajomych twarzy. Kim więc będzie nowy protagonista?

Na przestrzeni pierwszych trzech części serii Mass Effect kontrolowaliśmy bohatera lub bohaterkę o nazwisku Shepard. Było to nawiązanie do Alana Bartletta Sheparda Jra, drugiego człowieka (i pierwszego Amerykanina), który poleciał w Kosmos (1961 rok). Astronauta ten był też piątą osobą z Ziemi, która postawiła stopę na Księżycu w 1971 roku (misja Apollo 14).

Niewiele mówiąca na temat samej gry zajawka sprzed tygodnia została wzięta pod lupę przez dociekliwych fanów serii ME i znaleźli coś ciekawego. Najpierw spróbujcie wychwycić ten szczegół sami:

(kliknij, aby powiększyć)

Wskazówka miała zostać zamieszczona po lewej stronie powyższego zrzutu - nieśmiertelnik z niewyraźnym napisem Ryder:

Idąc tropem nazwiska Sheparda, fani zauważyli powiązanie słowa "Ryder" do nazwiska pierwszej kobiety z USA, która poleciała w Kosmos - Sally Ride. Dodatkowo piosenka użyta w zwiastunie z E3 była utworem Johnny'ego Casha "Ghost Riders in the Sky". Czyżbyśmy poznali nazwisko lub ksywkę bohatera?

Ot, taka ciekawa teoria. Twórcy niechętnie dzielą się materiałami, więc fani starają się wyłapać tyle szczegółów, ile dadzą radę. Premiera gry w przyszłym roku.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-11-16-mass-effect-fans-think-theyve-discovered-the-name-of-andromedas-main-character

Tagi: BioWare ea Electronic Arts mass effect andromeda PlayStation 4