Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.11.2015 14:50
Nadchodzi remake System Shocka i...System Shock 3?
584V

Nadchodzi remake System Shocka i...System Shock 3?

Konsolowi gracze niekoniecznie mogą kojarzyć protoplastę Bioshocka. Ale ci, którzy mają dłuższy staż w grach wideo bez wątpienia kojarzyć będą oba System Shocki - klasyczne hity lat 90.. Dzięki Night Dive, ostatnio pojawiły się obie odsłony, które działają na dzisiejszych systemach.

Ta sama ekipa zdradziła w bardzo długim artykule objaśniającym ich pracę (polecam lekturę, warto!), że poza wydaniem klasycznych wersji gier dopasowanych pod współczesne systemy, w fazie tworzenia jest kompletny remake System Shocka, który trafić ma na PC-ty i konsole tej generacji. Po nabyciu wszystkich praw do marki, nawiązano współpracę z Robertem Watersem (oryginalnym artystą odpowiadającym za koncepty) by stworzyć nowe wersje klasycznych rysunków.

Ale to nie wszystko. W planach jest także System Shock 3. Jednak tutaj Night Dive mówi wprost - są za małą ekipą by podołać całości i potrzebny będzie finansowy zastrzyk i pomoc większego wydawcy. Gdy ten się znajdzie i zechce pomóc ekipę - System Shock 3 powstanie.

CEO Night Dive - Stephen Kick - zdradził także, że w planach są kolejne, klasyczne gry odświeżone do dzisiejszych standardów, które miałyby wylądować także na konsolach. Jeśli więc uda spełnić się plany - czeka nas powrót wielu wspaniałych marek ze złotych lat 90..

Źródło: http://www.fastcompany.com/3053050/app-economy/how-one-company-is-bringing-old-video-games-back-from-the-dead

Tagi: night dive PlayStation 4 System Shock System Shock 3