Adam Grochocki Adam Grochocki 10.11.2015 12:10
Kreowanie Lary Croft na symbol seksu to już przeszłość
948V

Kreowanie Lary Croft na symbol seksu to już przeszłość

Pamiętacie początki Lary Croft? Proporcje kobiecych walorów były tak zachwiane, że dziewczyna szybko mogłaby skończyć z poważnym urazem kręgosłupa. Wygląda na to, że Crystal Dynamics na dobre odeszło od tego schematu.

W rozmowie z TalkRadio AM640 Rhianna Pratchett, główna scenarzystka Rise of the Tomb Raider (PS4) powiedziała:

Mówiąc szczerze, pokazywanie w przeszłości Lary jako obiektu seksualnego było spowodowane wyłącznie celami marketingowymi, i miało to ogromną moc. Przyznaję, że mnie jako grającej młodej dziewczyny to odrzucało. Myślałam 'hej, to ja mam być sexy dla chłopców... zagram lepiej w inną grę'. To już jest przeszłość.

Aktualnie marketing nie reklamuje Lary jako seksbomby. Ciągle jest piękna, ciągle jest bardzo silna i cały czas ma bardzo mocny charakter, ale przedstawiamy ją zupełnie inaczej niż było to kiedyś.

Rhianna Pratchett pracowała też przy reboocie Tomb Raider: Definitive Edition (PS4) w 2013 roku. Jak sama mówi urealnienie Lary były jednym z głównych aspektów dla, których wzięła w tym udział.

Gra pokazuje ci kim jest Lara jako osoba, nie jako obiekt. Jest silna, zaradna, pełna empatii i inteligentna. Ona jest seksowną postacią, ale nie jest obiektem seksualnym, co robi dużą różnicę.

Trudno się nie zgodzić z tymi słowami. Marketing rozdaje karty w biznesie i marka Tomba Raider nie byłaby w tym miejscu, w którym jest dzisiaj, gdyby nie epatowanie seksem głównej bohaterki. Pamiętam czasy, gdy w wiadomościach głównych stacji telewizyjnych informowano, że w Polsce gości właśnie modelka promująca nową grę z serii. Przez to Lara stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii gier. Jak pokazują pierwsze oceny Rise of the Tomb Raider (PS4) silikony i botoksy nie są już potrzebne w budowaniu kariery pani archeolog.

Źródło: http://venturebeat.com/2015/11/09/the-sexualization-of-lara-croft-is-a-thing-of-the-past-says-rise-of-the-tomb-raider-writer/

Tagi: Crystal Dynamics lara croft modelki rise of the tomb raider