Daniel Stroński Daniel Stroński 09.11.2015 18:57
Są już pierwsze oceny Rise of the Tomb Raider - czy warto czekać?
1358V

Są już pierwsze oceny Rise of the Tomb Raider - czy warto czekać?

Tak , nowe przygody Lary dopiero za rok trafią na PS4 - ale jednak trafią i wiele różnić się od obecnej wersji na XOne nie będą. Jak wyglądają więc pierwsze oceny gry na konsolach Microsoftu i czy mamy na co czekać?

Rise of the Tomb Raider (PS4) trafiło dziś do sprzedaży i spotkało się z równie wysokimi ocenami, co Fallout 4. Recenzenci docenili wciągającą fabułę, przepiękne widoki i bogaty system craftingu, lecz do wad zaliczyli żmudne zbieranie surowców oraz częste walki nie wyróżniające się niczym wyjątkowym.

  • IGN - 9.3/10

Rise of the Tomb Raider podwyższa poprzeczkę ustanowioną przez ostatnią odsłonę, oddając nam emocjonującą fabułę, świetne czarne charaktery, piękne widoczki i przemyślane zagadki [...] Chociaż obowiązkowa walka nie sprawia żadnych trudności, a przeciwnicy stanowią jakiekolwiek zagrożenie dopiero po podwyższeniu poziomu trudności, wszechstronna w boju Lara sprawia, że każdorazowo wiąże się z tym masa frajdy.

Pod wieloma względami, Rise of the Tomb Raider mógłby być postrzegany jak dość skromny sequel. Udanie kontynuuje podstawy ustanowione przez znakomity reboot i nie dodaje od siebie jakichś wielkich zmian. Skala jest większa, lecz wciąż widać bliźniacze podobieństwo do poprzedniczki. Ale utrzymanie tej jakości to również wyzwanie. Raz jeszcze dostajemy tę samą odświeżoną formułę Tomb Raidera, ale to formuła, do której chętnie powróciłem.

Problemem, jaki ta produkcja dzieli z ostatnim Tomb Raiderem, to to, że nazywa siebie grą survivalową, a taką nie jest. Trochę głupawo biegać po świecie o przepięknych kolorach, których nie widzimy, bo nieustannie włączamy "instynkt przetrwania", by podświetlić interaktywne elementy i wspinać się po konarach kolejnych drzew. Po jakimś czasie przestałem zatrzymywać się w poszukiwaniu wszystkich tych śmieci, a i tak zawsze miałem zapas strzał i amunicji. Crafting, drzewka umiejętności, sandboksowe zadania - wszystko to zostało niepotrzebnie rozdmuchane. I nie pasuje do historii.

Kwestia czasowej wyłączności poruszona została we wczorajszym felietonie: "Po co piszecie o zdrajcach od Rise of the Tomb Raider? Żałosne”. W komentarzach pod tym newsem skupmy się na samej grze.

Źródło: wymienione serwisy

Tagi: Crystal Dynamics pierwsze oceny PlayStation 4 rise of the tomb raider