Daniel Stroński Daniel Stroński 09.11.2015 15:33
Pierwsze oceny Fallouta 4 bardzo wysokie... ale czy mogło być inaczej?
1787V

Pierwsze oceny Fallouta 4 bardzo wysokie... ale czy mogło być inaczej?

Już jutro wielka premiera Fallout 4 (PS4), a do Sieci zaczynają napływać pierwsze recenzje. Że oceny są wysokie - w to nikt nie wątpił. Ale które elementy wyszły wyjątkowo dobrze, a co uznano za wady?

Kontynuacja serii postapokaliptycznych RPG-ów spotkała się z bardzo pozytywnymi ocenami, rzadko schodzącymi poniżej 90%. Wychwalany jest system walki (świetny V.A.T.S., jak i samodzielne strzelanie) oraz mające duży wpływ na świat gry decyzje gracza, skrytykowano natomiast problemy techniczne w późniejszych etapach gry - drobniejsze bugi, spadki wyświetlanych klatek i znaczne wydłużenie ekranów ładowania.

​Nawet teraz, po 70 godzinach gry, za każdym razem ruszam w świat, nie wiedząc, co odnajdę. Mój Pip-Boy pełen jest misji do zrobienia, ale czasem po prostu wybieram kierunek i idę przed siebie, aż coś się wydarzy [...] Niewielu grom udaje się oddać klimat zupełnej wolności, a ta gra jest właśnie jedną z takich.

Gdy odkładasz kontroler, myślisz o przyjacielu, którego zdradziłeś, by wkupić się w łaski innego. Myślisz o niesamowitych starciach czy momentach, w których otwierasz szafkę i znajdujesz porzucone rzeczy właściciela - co akurat robił, gdy spadły bomby? W takich chwilach Fallout 4 pokazuje, jak bardzo potrafi być uzależniający.

Po spędzeniu ponad 40 godzin z grą, mogę bezpiecznie umieścić ją gdzieś pomiędzy Falloutem 3 i New Vegas w kwestii ogólnej jakości. Wiele znanych problemów marki wróciło w F4, ale wróciły one razem z tym, za co jest ona uwielbiana. Sporo rzeczy zrobiono tu dobrze, lecz fabuła miejscami się ciągnie, a glitche... glitche nigdy się nie zmieniają.

Źródło: wymienione serwisy

Tagi: Bethesda Softworks Fallout 4 pierwsze oceny PlayStation 4