Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 06.11.2015 18:08
Unity winne słabszej sprzedaży Assassin's Creed Syndicate
1020V

Unity winne słabszej sprzedaży Assassin's Creed Syndicate

Pamiętacie Assassin's Creed Unity? Cóż, ciężko jest zapomnieć. Do takiego samego wniosku doszedł Ubisoft, zauważając, że Assassin's Creed Syndicate (PS4) sprzedaje się słabej właśnie z powodu negatywnej reputacji, jaką zrobiła marce zeszłoroczna premiera.

Jakiś czas temu mówił o tym Alain Martinez z Ubisoftu w trakcie spotkania z inwestorami. Wyjaśnił, że problemy z Unity wpłynęły znacząco na słabszą sprzedaż Assassin's Creed Syndicate (PS4).

Jesteśmy pewni, że słaby start Syndicate wynika z tego, co w zeszłym roku stało się z Unity.

Nie martwimy się jednak, gdyż choć pierwszy tydzień dla Syndicate nie był najlepszy, to już w drugim gra zaliczyła sprzedaż lepszą niż Unity w tym samym czasie. Uważamy dlatego, że mimo problemów Syndicate ma szansę pobić sprzedażowo zeszłoroczne wydanie.

Biorący udział w spotkaniu Yves Guillemot, CEO Ubisoftu przyznał, że taka sytuacja była brana pod uwagę, gdyż historycznie podobny problem zaliczyło Assassin's Creed 4: Black Flag. Gracze, po mniej udanych częściach, wstrzymują się z zakupem w oczekiwaniu na pierwsze oceny oraz materiały wideo z rozgrywki. Sytuacja wraca potem do normy.

Assassin's Creed Unity w dniu premiery okazało się pełne błędów i dla wielu osób ledwo grywalne, co wyjaśnia, skąd ewentualna powściągliwość u fanów serii.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-11-05-assassins-creed-syndicate-sales-clearly-impacted-by-unity

Tagi: Assassin's Creed: Syndicate PlayStation 4 Ubisoft