Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.11.2015 16:10
Tak wyglądała w ruchu skasowana gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen
1137V

Tak wyglądała w ruchu skasowana gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen

W dwa lata po tym, jak pisaliśmy o projekcie Star Wars: First Assault, pojawił się kilkunastominutowy materiał wideo ze skasowanej produkcji, która na rynku pojawić miała się przed premierą Star Wars Battlefront III (ten tytuł również skasowano).

Przypomnijmy, że gra tworzona była jako sieciowy FPS inspirowany rozgrywką z serii Call of Duty. Za projekt odpowiadało bezpośrednio Lucas Arts i miał to być pierwszy element drogi ku nowemu Battlefrontowi. W tym tytule mieliśmy dostać pojedynki Rebelii z Imperium, bez udziału bohaterów.

Planem Lucas Arts było wydanie w późniejszym terminie (2014 rok) projektu Wingman, a w 2015 roku miał pojawić się Battlefront III, łączący First Assault, Wingmana i uzupełniający projekt o bohaterów, tworząc gigantyczną odsłonę. Ale projekt First Assault, mimo, że był praktycznie gotowy - został wstrzymany i skasowany z powodu wykupu praw do marki przez Disneya. To, jak blisko była gra debiutu w 2013 roku niech świadczy to, że całość była u Sony i Microsoftu, wystarczyło zapłacić 10 tysięcy dolarów na certyfikację i poczekać na jej przejście.

Poniższe niecałe 20 minut pochodzi z technicznych testów na konsoli Xbox 360. Dostępna była jedna mapa - Tattooine - i brak opcji grania z botami.

Może i Disney tchnął nowe życie w markę i nadchodzące Star Wars Battlefront (PS4) będzie udane, ale nie da się pominąć faktu, że uśmiercono wiele produkcji. W tym Star Wars 1313.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-11-05-new-footage-of-canned-2012-star-wars-game-first-assault-appears

Tagi: lucas arts PLAYSTATION 3 star wars: first assault wideo