Adam Grochocki Adam Grochocki 06.11.2015 14:40
Nawet Naughty Dog nie wie jak będzie wyglądało singlowe DLC do Uncharted 4
557V

Nawet Naughty Dog nie wie jak będzie wyglądało singlowe DLC do Uncharted 4

Słysząc zapowiedź DLC na długo przed premierą zgrzytacie zębami? Ja też. Jeśli wierzyć słowom pracowników Naughty Dog w przypadku Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) sprawa może wyglądać nieco inaczej  niż w przypadku konkurencji.

Arne Meyer piastujący w Naughty Dog stanowisko Dyrektora ds. komunikacji (PR, social media, marketing) w rozmowie z Gamespotem został zapytany jak będzie wyglądało zpowiedziane jakiś czas temu singlowe DLC. Oto co odpowiedział:

Rozmawiałem z Neilem około miesiące temu, kiedy zostało to ogłoszone po przeczytaniu wszystkich opinii i reakcji fanów. To było ciekawe, ponieważ ludzie myślą, że może wstrzymujemy jakąś część historii, aby wydać ją później. Ale on powiedział "Nie mam pojęcia co z tym zrobimy". Jesteśmy bardzo zajęci główną grą, więc powiedziałem mu, że podejmujemy wielkie ryzyko jeśli nie wiemy jak do tego podejść. Jeśli zobowiązaliśmy się do stworzenia czegoś takiego to musi to być wysokiej jakości, mieć interesującą historię, a przecież informowaliśmy, że to finałowy rozdział. Nadejdzie moment kiedy będziemy musieli to jakoś rozwiązać nawet jeśli nie wiemy jak to zrobić (...). Niel nawet nie zaczął myśleć o opowieści do singlowego DLC. No i oczywiście nie mamy zasobów ludzkich, ponieważ wszyscy pracują nad grą.

Naughty Dog to studio z wielkim kredytem zaufania, jakim może pochwalić się raptem paru deweloperów. Trudno sobie wyobrazić, że narażą wypracowany przez lata wizerunek dla paru dodatkowych dolarów. Jasne, biznes jest biznes, ale jak pokazał CD Projekt Red czasem opłaca się "wyjść frontem do klienta".

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/uncharted-4-dev-on-single-player-dlc-we-have-no-id/1100-6432036/

Tagi: dlc nathan drake Naughty Dog uncharted 4: a thief's end Uncharted 4: Kres Złodzieja