Adam Grochocki Adam Grochocki 06.11.2015 13:40
Hollywood wspiera Platige Image przy ekranizacji Wiedźmina!
990V

Hollywood wspiera Platige Image przy ekranizacji Wiedźmina!

Pojawiają się co raz ciekawsze informacje na temat aktorskiego filmu Wiedźmin w reżyserii Tomka Bagińskiego. Studio Platige Image zawiązało współpracę z hollywoodzkim studiem, więc tym samym filmowy Wiedźmin stał się produkcją polsko - amerykańską!

Na oficjalnej stronie studio Platige Image poinformowało, że oficjalnym partnerem przy produkcji Wiedźmina zostaje amerykańska firma SDC - Sean Daniel Company. Studio możecie znać z serii Mumia (kolejny film o prostym tytule The Mummy pojawi się w 2017 roku), zapowiedzianego na przyszły rok filmu Ben-Hur oraz serialu The Expanse.

Co ciekawe studio oficjalnie informuje, że będzie to cała seria filmów, a nawet jest szansa na serial telewizyjny! Jak możemy przeczytać:

Przygotowywany film będzie stanowić wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowany jako początek serii. Nad scenariuszem filmu, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, autorka takich produkcji telewizyjnych jak „Grimm”, „Chicago Fire” czy „Buffy: Postrach wampirów”.

Bardzo jestem ciekaw co zaplanował dla nas Tomek Bagiński, twórca słynnej Katedry. Gracze na pewno znają jego możliwości, ponieważ to właśnie Platige Image zajmowało się filmikami wprowadzającymi do m.in Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4).

Źródło: http://platige.com/pl/page/659-Sdc_Work_With_Tomek_Baginski

Tagi: platige image sdc sean daniel company tomek bagiński Wiedźmin Wiedźmin 3: Dziki Gon