Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 06.11.2015 09:00
Overwatch pojawi się na konsolach
606V

Overwatch pojawi się na konsolach

Jakiś czas temu Blizzard ogłosił dla komputerów osobistych grę pod tytułem Overwatch (PS4). Jest to sieciowy FPS, który ma być dystrybuowany w formule Free-to-Play. W Sieci pojawiły się twarde dowody na to, że projekt pojawi się również na konsolach stacjonarnych.

Overwatch (PS4) to zupełnie nowy projekt twórców serii Warcraft, Starcraft czy Diablo. Do czasu wydania Diablo III (PS3) Blizzard stronił od konsol. Wygląda jednak na to, że deweloperowi spodobało się robienie gier na konsole stacjonarne ponieważ Overwatch (PS4), według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, trafi również na PS4 i XO.

Plotki zaczęły się od znalezienia w kodzie gry poszlak dotyczących wydania gry na sprzęt Sony i Microsoftu. Niedługo po tym odkryciu nowojorski GameStop zaczął zbierać zamówienia przedpremierowe. Zaraz po Nowym Jorku inne sklepy tej Sieci ujawniły ofertę na Overwatch (PS4).

Krótko po powyższym do Sieci trafił następujący obrazek.


Kliknij, aby powiększyć

Jak widać na powyższym obrazku będziemy mieć do czynienia z Overwatch: Origins Edition. Tytuł ma pojawić się wiosną 2016 roku. Nie jest jasne czy gra wciąż będzie dystrybuowana w formule Free-to-Play ponieważ sklepy podają ceny, które wynoszą 60$. Z drugiej strony mogą to być jedynie różnego rodzaju dodatki, które będzie można kupić za pomocą mikrotransakcji. Tezę tę może niejako potwierdzać zawartość Origins Edition, która prezentuje się następująco:

 • 21 bohaterów,
 • 5 skórek:
     Blackwatch Reyes (Reaper),
     Strike-Commander Morrison (Soldier: 76),
     Overgrown Bastion,
     Security Chief Pharah,
     Slipstream Tracer,
 • zawartość z motywami Overwatch dla blizzardowskich gier:
     Heroes of the Storm™ - Tracer Hero
     World of Warcraft® - Baby Winston Pet
     StarCraft® II Portraits
     Hearthstone® Cardback
     Diablo® III - Mercy Wings"

Oficjalnego ogłoszenia możemy spodziewać się na dzisiejszym BlizzConie.

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1135811

Tagi: Blizzard fps Overwatch: Origins Edition playstation 4