Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 04.11.2015 19:45
Call of Duty: Black Ops III radzi sobie wyśmienicie, bijąc przedpremierowo Advanced Warfare
682V

Call of Duty: Black Ops III radzi sobie wyśmienicie, bijąc przedpremierowo Advanced Warfare

Marka Call of Duty jest potężna, o czym świadczą kolejne, zaliczane rekordy. Tym razem dowiedzieliśmy się, że ilość zamówień przedpremierowych Call of Duty: Black Ops III (PS4) przekracza zeszłoroczny wynik, jaki ustanowiło Advanced Warfare.

Erich Hirshberg, CEO Activision Publishing zdradził, że ilość zamówień przedpremierowych Call of Duty: Black Ops III (PS4) przekracza zeszłoroczny sukces Advanced Warfare. Nie mamy niestety dokładnych danych, gdyż te pojawią się prawdopodobnie dopiero po premierze, ale Activision wydaje się być bardzo pewne sukcesu nadchodzącego CoD-a.

Warto wspomnieć, że o różnicy wiemy tyle, iż jest "naprawdę znacząca". Jest to dosyć istotne, gdyż dla wielkich wydawców samo przynoszenie dochodów to trochę za mało. Dobra sprzedaż gry cyklicznej musi odznaczać się wzrostem w porównaniu do poprzedniej części, a nie tylko zadowalającym wynikiem. W 2013 roku Square Enix jasno powiedziało, że wynik 3,4 miliona sprzedanych egzemplarzy Tomb Raidera nie był wcale zadowalający. Gra ostatecznie sprzedała się 8,5 milionach egzemplarzy (2015 kwietnia), co dopiero okazało się wynikiem, który można było uznać za "akceptowalny". O słabiutkiej sprzedaży Obcy: Izolacja nie musimy nawet wspominać.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/call_of_duty_black_ops_3/news/call_of_duty_black_ops_3_pre-orders_significantly_higher_than_advanced_warfare.html

Tagi: Call of Duty: Black Ops III PlayStation 3 PlayStation 4 Treyarch