Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 03.11.2015 09:00
Według Sony jest za wcześnie by mówić o cenie i dacie wydania PS VR
563V

Według Sony jest za wcześnie by mówić o cenie i dacie wydania PS VR

Rzeczywistość wirtualna jest czymś, w czym Sony pokłada ogromne nadzieje. Dowiedzieliśmy się ostatnio, że ogromna ilość deweloperów pracuje obecnie nad grami wykorzystującymi PlayStation VR. Jednak wciąż nie znamy dokładnej daty premiery owego urządzenia ani jego ceny.

W wywiadzie dla GameSpotu szef Sony Worldwide Studios - Shuhei Yoshida - został zapytany o szczegóły dotyczące PlayStation VR. Yoshida odpowiedział, że nie są gotowi na ujawnienie zarówno ceny urządzenia jak i jego daty premiery. Prace nad sprzętową częścią są niemalże skończone. Wciąż dopracowywany zostaje system oraz zestaw narzędzi programistycznych. Ponadto Sony w momencie debiutu PS VR chce mieć odpowiednią bibliotekę gier wspierających rzeczywistość wirtualną.

VG247 przeprowadziło wywiad z Jimem Ryanem - szefem Sony Computer Entertainment Europe. W kwestii orientacyjnej premiery sprzętu Ryan odpowiedział:

Powiedzieliśmy, że PS VR pojawi się w pierwszej połowie 2016. Nie zmieniamy tego stanowiska.

Redaktor powiedział Ryanowi o obawach dotyczących rzeczywistości wirtualnej w wykonaniu Sony na tle sytuacji z PS Vita. Szef SCEE zapewnił, że nie ma się o co martwić. Sony jest świadome długotrwałej inwestycji.

Źródło: gamespot.com, vg247.com

Tagi: Jim Ryan playstation vr shuhei yoshida