Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 03.11.2015 09:45
Nowa gra Visual Novel w wyspiarskich klimatach zmierza na PS Vitę
304V

Nowa gra Visual Novel w wyspiarskich klimatach zmierza na PS Vitę

W grudniowym numerze japońskiego miesięcznika Dengeki G's Magazine pojawiły się wieści, iż dwójka developerów: Frontwing (m.in The Fruit of Grisaia, PC) oraz Prototype, tworzą intrygującą, wyspiarską grę VN, zatytułowaną po prostu Island. Tytuł planowany pierwotnie na PC, zawita również na PS Vitę.

Nowa gra od twórców eroge The Fruit of Grisaia (PC) rozgrywać się będzie na samotnej, izolowanej wyspie gdzie żniwo zbiera zaraza zwana Baimonbyo (Choroba Osmalonego Herbu). Pośród wyspiarzy znana jest legenda tragicznej miłości pomiędzy chłopcem Setsuną a dziewczyną imieniem Rinne. Opowieść zaczyna ożywać, gdy na wyspie łączy się więzami przyjaźni dwójka osób o tych samych imionach. Poniżej znajdziecie rys fabularny przedstawiony w japońskim magazynie:

Urajima, wyspa położona daleko od kontynentu. Ludzie tam żyjący wiodą beztroskie życie. Niestety, pięć lat temu trzy znane wyspiarskie rodziny dosięgła seria nieszczęść, przez co znalazły się na cenzurowanym. Mieszkańcy przestali utrzymywać jakiekolwiek kontakty ze stałym lądem, a ich liczebność zaczęła spadać. Ratunek jest jedynie w rękach trzech dziewczyn pochodzących ze znanych rodzin. Tyle tylko, że rody z powodu dawnych zaszłości, są ze sobą skonfliktowane. Pewnego dnia morze wyrzuca na brzeg samotnego młodzieńca. Twierdzi on, że pochodzi z przyszłości i zaczyna walkę o uratowanie wyspy.

Za grafikę i postacie bohaterów odpowiedzialny jest artysta Yosai Kuchu (m.in anime Queens Blade: Rebellion). Island, będzie grą Visual Novel prawdopodobnie z wątkami romansowo-randkowymi. Znane są charakterystyki głównych postaci oraz ich sylwetki.

  • Karen Kurutsu - córka burmistrza. Jej maniery oraz język są nieco szorstkie, a przy tym wszędzie, gdzie wychodzi zabiera ze sobą nóż. Jej buntowniczy okres właśnie osiąga szczyt. Wśród wyspiarzy uważana jest za rozsądną dziewczynę, która późno zaczęła interesować się sprawami miłosnymi. Pięć lat temu matka porzuciła jej rodzinę i przeprowadziła się na kontynent. Mimo to zawsze Karen zawsze ją poważała i sama marzy o ucieczce z wyspy.
  • Sara Garando - miejscowa kapłanka (miko). Interesuje się klątwami i zjawiskami paranormalnymi. Twierdzi, że nawiązała więź z podróżnikiem w czasie z przyszłości. Jest najwierniejszą wyznawczynią na wyspie oraz idolką miejscowej społeczności. Odkąd pięć lat temu straciła w pożarze rodziców, mieszka w prefabrykowanej chatce.
  • Rinne Ohara - córka jednej ze znanych rodzin. Jest samotniczką, prowadzącą nocny tryb życia. Uważa siebie za księżniczkę, bo tak jest romantycznie. Pięć lat temu została porwana przez duszki, lecz nikomu o tym nie powiedziała.
  • Setsuna Sanzeaki - młodzieniec,którego morze wyrzuciło nagiego na plażę. Uratowała go Rinne i teraz pracuje w jej rodzinie, jako służący. Twierdzi, że przybył z przyszłości, by ratować świat, lecz nie pamięta kto obarczył go tą misją. Z optymizmem i pewnością siebie niszczy poszczególne tradycje na wyspie.

Japońska wersja gry przeznaczona dla PS Vity, będzie miała premierę w maju 2016 roku. Edycja PC pojawi się nieco wcześniej.

Źródło: http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-11-02/frontwing-prototype-island-game-slated-for-2016-on-pc-ps-vita-android/.94899

Tagi: