Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 30.09.2015 11:45
25 minut rozgrywki z angielskiego Summon Night 5 na najnowszym zwiastunie
342V

25 minut rozgrywki z angielskiego Summon Night 5 na najnowszym zwiastunie

Studio Gajinwork postanowiło pochwalić się jak daleko zaawansowane są prace nad angielską wersją językową Summon Night 5 upubliczniając bardzo długie wideo. Jeśli ktoś nie widział jak wygląda rozgrywka w japońskim oryginale tego strategicznego RPG, ma teraz okazję nadrobić zaległości. 

Poniższy materiał filmowy trwa 25 minut i przedstawia rozgrywkę z drugiego rozdziału gry. Podążamy ścieżką fabularną dziewczyny imieniem Arca, wraz z towarzyszącym jej rogatym Kagerou. Towarzysz to tzw. Cross, czyli istota z którą zawarto pakt (taki summon wyższego rzędu). Gajinwork przyznaje, iż nagranie nie odzwierciedla wszystkich możliwości bojowych zarówno bohaterów, jak i przywoływanych summonów. Wytłumaczeniem jest fakt, iż na przedstawionym etapie gry postacie nie mają jeszcze dostępu do bardziej widowiskowych ataków czy umiejętności.

Mimo wszystko, po obejrzeniu zwiastuna chęć na zakup gry u wszystkich fanów winna wzrosnąć. Jeśli ktoś już pozbył się PSP zawsze może zagrać na PS Vicie. Premierę zaplanowano jeszcze tej jesieni, ale tylko na rynku amerykańskim.

Seria Summon Night debiutowała po raz pierwszy w 2000 roku na konsoli PS One, nawiązując równorzędną walkę z Final Fantasy Tactics, pod wieloma względami nawet ją przewyższając. Prawa do marki posiadała firma Flight-Plan, a po jej upadku przejęła je Felistella oraz Banpresto. Japońska premiera Summon Night 5 miała miejsce w 2013 roku, a sama gra nawiązuje nieco do wydarzeń z części trzeciej. Niedługo pojawi się szósta odsłona - Summon Night 6: Lost Borders (PS4).

Źródło: http://gematsu.com/2015/09/25-minutes-english-summon-night-5-gameplay

Tagi: