Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 28.09.2015 17:11
W Silent Hills była zaangażowana kolejna sława horroru
891V

W Silent Hills była zaangażowana kolejna sława horroru

O upadu projektu Silent Hills (PS4) słyszeliśmy już dość dawno. Wiemy, że w produkcję zaangażowany był Hideo Kojima oraz Guillermo del Toro. Zaczynają jednak wychodzić kolejne fakty, z których wynika, że w planach Kojimy było ściągnięcie najlepszych mistrzów horroru. Oprócz del Toro i Kojimy zaangażowany został jeszcze jeden twórca.

Junji Ito to bardzo sławny mangaka, który zasłynął z całej masy japońskich komiksów w klimacie horroru. Uzumaki, Gyo, Black Paradox i nie tylko. Z Twittera del Toro wynika, że Ito również był zaangażowany w produkcję.

Można znaleźć także poszlaki, że del Toro i Kojima współpracowali również z innymi mistrzami gatunku, chcąc prawdopodobnie stworzyć najlepszą grę horror od ostatnich kilku lat. Niestety, Silent Hills (PS4) obecnie jest już przeszłością, gdyż nic nie wskazuje, że kiedykolwiek ujrzymy tę grę. Konami w swoich zapowiedziach dało do zrozumienia, że nie chce zrezygnować z samej marki "Silent Hill", ale patrząc na ostatnie części, możemy podejrzewać, że nie będą to niestety tak bardzo innowacyjne projekty.

Źródło: Twitter

Tagi: guillermo del toro hideo kojima konami playstation 4 silent hills

Nie przegap