SKLEP
aysnel aysnel 15.09.2015 20:10
Hatsune Miku "Future Tone" z automatów arcade wreszcie trafi pod domowe strzechy - wideo z prezentacji
316V

Hatsune Miku "Future Tone" z automatów arcade wreszcie trafi pod domowe strzechy - wideo z prezentacji

W trakcie konferencji Sony przed TGS 2015 Sega zapowiedziała i zaprezentowała swoją kolejną grę rytmiczno-muzyczną z wirtualną piosenkarką - Hatsune Miku na konsole japońskiego koncernu. Nie chodzi tu jednak o niedawno anonsowany Project Diva X, lecz zupełnie inną produkcję, rodem z automatów arcade - Hatsune Miku: Project Diva Future Tone (PS4).

Materiał filmowy z prezentacji gry nie trwa specjalnie długo, bo tylko niecałe pół minuty, ale pozwala rozeznać się nieco rozgrywce. Jak można zauważyć właściwie, nie uległa ona zmianie w stosunku do tego, z czym zetknęliśmy się chociażby na PlayStation 3 bądź PS Vita, więc dalej mamy grę rytmiczną. Jedynie oprawa graficzna jest nieco odmienna, czyli taka sama jak na automatach arcade. Zbliżoną stylem można zobaczyć również w niedawno wydanym na zachodzie tytule z Nintendo 3DS  - Hatsune Miku: Project Mirai DX.

Japońską premierę Hatsune Miku: Project Diva Future Tone (PS4) Sega zapowiedziała dopiero na 2016 rok i jedynie dla konsoli PlayStation 4. Poniżej wspomniane wideo, a przygrywająca tam piosenka nosi tytuł "Electro Saturator".

Obecnie automaty arcade Segi doczekały się dwóch pozycji z Hatsune Miku w roli głównej. Druga gra pojawiła się w 2013 roku  i to ona właśnie jest przenoszona na PlayStation 4. Dla tej samej platformy trwają też prace nad alternatywną produkcją - Hatsune Miku: Project Diva X (PS4), więc nie należy obu gier mylić. Poniżej można obejrzeć klip z automatowej "Future Tone".

Źródło: http://gematsu.com/2015/09/hatsune-miku-project-diva-future-tone-announced-ps4

Tagi: hatsune miku: project diva future tone playstation 4 Sega tgs 2015 wideo