Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 28.08.2015 10:55
[Aktualizacja] Sony zabrania archiwizowania na Twitchu nagrań z Until Dawn
1235V

[Aktualizacja] Sony zabrania archiwizowania na Twitchu nagrań z Until Dawn

Jedną z funkcji PlayStation 4 jest nagrywanie oraz transmitowanie na żywo rozgrywki z gier. Twitch umożliwia archiwizowanie takich nagrań. Sony najwidoczniej próbuje zrobić co może by uchronić graczy przed spoilerami czego efektem jest odebranie możliwości zapisywania nagrać na serwerach Twitcha.

[Aktualizacja]

Okazało się, że cała sprawa to wynik pomyłki. Oświadczenie Sony:

Pracujemy obecnie nad udostępnieniem możliwości zachowania twitchowych streamów z Until Dawn, funkcja ta stałą się niedostępna przez przypadek. Cieszymy się reakcją społeczności, jaka towarzyszyła premierze gry, i nie możemy się doczekać, aż gracze zaczną publikować swoje materiał z rozgrywki w serwisach Twitch i YouTube. Przepraszamy za niedogodności i damy znać, kiedy już poradzimy sobie z problemem.

[Oryginalny news - 27.08 13:18]

Na początku pojawiło się wiele tematów na różnych forach. W następnej kolejności głos zabrał przedstawiciel Twitcha.

Powyższy post mówi o zablokowaniu przed wydawcę możliwości archiwizowania nagrań z Until Dawn. Twitch ma jednak nadzieję, że ta funkcja zostanie ponownie odblokowana.

Until Dawn przez wielu odbierany jest jako interaktywny film. Istnieje pewna grupa osób, która bardziej niż granie woli obejrzeć jak inni przechodzą daną grę. Prawdopodobnie właśnie to jest powodem podjęcia takie decyzji przez Sony. Lecz czy jest to odpowiednia metoda? Wszak podobne nagrania można znaleźć na innych serwisach, jak na przykład na You Tube.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2015/08/26/sony-disabling-until-dawn-twitch-stream-archives-coming-from-playstation-4.aspx

Tagi: Sony Computer Entertainment Supermassive Games twitch Until Dawn