Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 20.08.2015 10:00
W przyszłym roku PS4 otrzyma skradankę République
554V

W przyszłym roku PS4 otrzyma skradankę République

Kickstarter w czasie swojego istnienia pozwolił tchnąć życie w wiele niezależnych projektów. Jednym z nich jest wydana na komputery osobiste i urządzenia mobilne gra République. Wydawca GungHo Entertainment potwierdził, że na początku 2016 roku tytuł trafi na PlayStation 4.

République reprezentuje gatunek skradanek. Inspiracją dla tego projektu była między innymi książka George’a Orwella - Rok 1984. Akcja gry rozpoczyna się od odebrania telefonu od tajemniczej dziewczyny imieniem Hope. Jest ona więźniem totalitarnego państwa. Dzięki skradzionemu telefonowi prosi o pomoc w ucieczce z miejsce, nad którym pieczę sprawuje wszystkowidzący Nadzorca. Aby zapewnić dziewczynie wolność włamujemy się do narodowego systemu nadzoru. Pozwoli nam to na przejęcie kontroli nad mechanizmami bezpieczeństwa, dzięki czemu będziemy działać na korzyść Hope.

République dystrybuowany jest w stylu zaproponowanym przez Telltale Games. Do tej pory ukazały się trzy z pięciu odcinków. Wydanie na PS4 będzie od początku oferowało wszystkie epizody.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/ps4-getting-acclaimed-stealth-game-republique-next/1100-6429896/

Tagi: Camouflaj PlayStation 4 République