Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 19.08.2015 17:45
Unia Europejska wspiera finansowo Wiedźmin 3: Dziki Gon
1485V

Unia Europejska wspiera finansowo Wiedźmin 3: Dziki Gon

Powolnymi krokami zbliżają się do nas rozszerzenia do Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4), które zaoferują nam kolejne godziny zabawy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że CD Projekt RED otrzymał unijny grant będący bezzwrotnym dofinansowaniem, mającym za zadanie zmniejszyć koszty produkcji dodatków. Jest tylko jeden problem.

Kilka dni temu Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego udostępniła informację o decyzji dotyczącej wsparcia finansowego europejskich deweloperów. W założeniu ma to wspomóc produkcje, które wspierają promocję kultury europejskiej. Wśród nagrodzonych grantem znalazło się rozszerzenie Krew i Wino do Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wynoszący 150 tysięcy euro grant nie pokryje oczywiście wszystkich kosztów produkcji rozszerzenia, które oszacowano na 2,15 mln euro.

Problem polega na tym, że grant w swym założeniu jest skierowany do raczej mniejszych deweloperów i bardziej niszowych produkcji. Ciężko do takich zaliczyć Wiedźmin 3: Dziki Gon (PS4), którego koszty produkcji pokryła sama sprzedaż egzemplarzy przedpremierowych. Efekt jest jednak taki, że pieniądze, które miały trafić do biedniejszych deweloperów, trafią do dewelopera, który już wcześniej odniósł gigantyczny sukces finansowy.

Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wiedzmin-ze-wsparciem-Unii-Europejskiej-7274529.html

Tagi: CD Projekt RED PlayStation 4 Wiedźmin 3: Dziki Gon