Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 14.08.2015 21:03
Obejrzyj jak wygląda Final Fantasy VII, gdy zrobić z niego dwuwymiarową nawalankę
704V

Obejrzyj jak wygląda Final Fantasy VII, gdy zrobić z niego dwuwymiarową nawalankę

Wprawdzie na remake Final Fantasy VII (PS One) przyjdzie jeszcze trochę poczekać, ale są ludzie, którzy nie próżnują i mają pomysły jak umilić nam to oczekiwanie. Grupka fanów z Singapuru postanowiła przenieść realia siódemki do dwuwymiarowej gry akcji, są nawet pierwsze efekty ich pracy. Przed Wami Final Fantasy VII: Re-Imagined.

Twórcy ze studia PD Design Studio (Dusty's Revenge) chcą, by ich dzieło przypominało kultowe pozycje z gatunku side-scrolowanych nawalanek np. Dragons and Dungeons: Chronicles of Mystara czy Streets of Rage. Na stronie internetowej projektu można przeczytać, iż zamierzają do swojej gry wrzucić takie elementy rozgrywki jak system Materii, czy przywoływanie summonów. Wszystko to w mechanice gatunku hack & slash.

Poniżej obejrzycie ich wysiłki na prawie półminutowym materiale wideo, m.in zaprezentowano tam część znanych postaci (Cloud, Tifa, Barret), toczących walkę z żołnierzami Shinry oraz animację przywoływanego Ifrita.

Fani twierdzą, że nie zamierzają wchodzić w drogę koncernowi Square Enix i określają swoją produkcję, jako "non-profit". Final Fantasy VII: Re-Imagined będzie dystrybuowany za darmo, a wkrótce dostaniemy też pierwsze demo. Z oczywistych względów chętni pobawią się z tym tytułem tylko na PC.

Źródło: http://www.siliconera.com/2015/08/14/fans-reimagine-final-fantasy-vii-as-a-2d-action-game/

Tagi: final fantasy vii indie PD Design Studio Square Enix wideo