Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 11.08.2015 15:29
Take-Two zaprzecza, że są jakiekolwiek podobieństwa pomiędzy Mafią III a GTA V
724V

Take-Two zaprzecza, że są jakiekolwiek podobieństwa pomiędzy Mafią III a GTA V

Ostatnim czasem w sieci zaczęły pojawiać się porównania pomiędzy Grand Theft Auto V a Mafia III (PS4), co doprowadziło do zaniepokojenia pośród inwestorów spółki Take-Two, do której należy 2K będące wydawcą Mafii III. Sprawa stała się na tyle poważna, że postanowił wypowiedzieć się na ten temat Strauss Zelnick, CEO Take-Two.

W trakcie ostatniego spotkania finansowego dla analityków i inwestorów, Zelnick skomentował doniesienia, jakoby Mafia III (PS4) była podobna do Grand Theft Auto V, przywołując przy okazji argument dotyczący dzielenia się technologią pomiędzy studiami należącymi do grupy Take-Two.

Mafia III to całkowicie inne doświadczenie. Nie porównywałbym tej gry do czegokolwiek, co jest obecnie na rynku. Ujawnienie tytułu [Gamescom 2015 - dop. red.] było wspaniałe, ale nie jest z niczym powiązane.

Wytłumaczył następnie, że nie ma żadnego przepływu technologicznego pomiędzy Rockstarem i innymi studiami należącymi do grupy Take-Two. Dodał również, że dzieje się tak, gdyż firma nie uważa, że jest to dobra metoda na wyciąganie ze swych pracowników wszystkich ich zdolności oraz możliwości.

Następnie dodał, że nieprawdziwym jest także stwierdzenie, iż Take-Two próbuje zastąpić nieobecną, kolejną część Grand Theft Auto czymś innym. Dlatego tym bardziej porównania nie mają jakiegokolwiek sensu.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/08/10/take-two-denies-comparison-between-mafia-iii-and-grand-theft-auto-v-no-tech-sharing-with-rockstar/

Tagi: Hangar 13 Mafia III playstation 4