Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 04.08.2015 14:54
Unia Europejska chce ujednolicenia cen gier na poszczególnych platformach
1317V

Unia Europejska chce ujednolicenia cen gier na poszczególnych platformach

Denerwuje Was, że gry w poszczególnych krajach mają różne ceny? Cóż, Komisja Europejska planuje ujednolić ceny gier wydawanych cyfrowo dla wszystkich 28 krajów Unii Europejskiej.

W jaki sposób? Wprowadzając w życie inicjatywę "Digital Single Market". Założenie jest dosyć proste. Niezależnie od kraju, w jakim będziemy się znajdowali oraz od platformy, z jakiej będziemy korzystali, ceny gier będą takie same. Dotyczy to tylko rynku gier wydawanych cyfrowo, czyli PlayStation Network, Xbox Live czy chociażby Steama.

Inicjatywa jednolitego rynku cyfrowego ma na celu zapewnienie swobodnej wymiany towarów i usług cyfrowych we wszystkich 28 państwach członkowskich. Uproszczenie i unowocześnienie zasad zakupów cyfrowych pomiędzy granicami państw członkowskich ma za zadanie zachęcić więcej przedsiębiorstw do sprzedaży online poza granicami danego kraju członkowskiego oraz wsparcie rozwoju rynku cyfrowego, chociażby gier.

Wszystkie firmy - nie tylko te, które sprzedają gry wideo - znalazły się w sytuacji, w której ich dotychczasowy model biznesowy został wywrócony do góry nogami przez rozwój usług cyfrowych. Sugerowanie konsumentowi, że na cenę i dostępność produktu cyfrowego wpływa kraj, w którym został wydany, jest w ramach Unii Europejskiej niewłaściwe.

Ciężko powiedzieć, jak dokładnie to wpłynie na rynek w Polsce. Na tym etapie można niestety podejrzewać, że w naszym wypadku ujednolicenie cen raczej będzie dotyczyło górnej granicy. Z drugiej jednak strony, być może pojawi się dostęp do promocji, które w naszym kraju z jakiegoś powodu nie były dostępne.

Źródło: http://ps3life.nl/nieuws/20406-europese-comissies-wilt-dat-eu-landen-dezelfde-prijs-hanteren-voor-digitale-games/

Tagi: PlayStation 3 playstation 4 playstation network PlayStation Store PlayStation Vita