Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 04.08.2015 15:06
Pora odkurzyć PSP - Summon Night 5 na fizycznym nośniku
575V

Pora odkurzyć PSP - Summon Night 5 na fizycznym nośniku

W początkach obecnego roku studio Gaijinworks zapowiedziało wydanie na Zachodzie dwóch klasyków na wydawałoby się umarłego już handhelda PlayStation Portable. Jeden z nich to właśnie Summon Night 5 - taktyczny jRPG stanowiący część dość znanej w swojej ojczyźnie serii już od czasów pierwszego PlayStation.  Twórcy poszli fanom na rękę, więc grę dostaniemy również na płytce UMD.

Pierwotnie planowana była jedynie wersja cyfrowa tytułu, ale zadecydowano, iż w przypadku wystarczającego zainteresowania Summon Night 5 (PSP)  trafi również na nośnik fizyczny. Znalazło się sporo chętnych na własną kopię, więc gra ujrzy światło dzienne z taką oto zawartością:

  • pudełko ze specjalną, dwustronną okładką
  • płytka UMD ze stylowa ilustracją
  • kolorowa instrukcja
  • sporej wielkości plakat (35cm x 47,5 cm, jeden z dwóch rodzajów)
  • soundtrack CD (OST)
  • kod na wersję cyfrową gry (tylko dla USA PSN)
  • holograficzny znaczek z numerem seryjnym gry

Niestety jak na razie oferta obejmuje tylko amerykański kontynent, ale cóż szkodzi sprowadzić sobie tytuł dzięki sklepowi internetowemu Amazon. Problemem może być zaporowa cena - prawie $42 (159 zł), ponadto jest jest jeden haczyk -  gra będzie dostępna jedynie w krótkim okresie przed-sprzedażowym  tj, do najbliższej pełni księżyca (28 sierpnia). Później będzie dostępna jedynie wersja cyfrowa, zaplanowana na jesień. Wtedy też do nabywców trafią zakupione egzemplarze. 

 

Summon Night to seria pięciu gier i aż siedmiu spin-offów, stworzona przez nieistniejącą już firmę Flight-Plan. Przeważnie są to taktyczne jRPGi elementami visual-novel (poza jednym czy dwoma wyjątkami). Część piąta fabularnie nie jest powiązana z poprzedniczkami, aczkolwiek pewnych nawiązań jest sporo. Akcja gry toczy się 300 lat po wydarzeniach z Summon Night 3 w równoległym wymiarze. Tak, jak poprzednio, wybieramy jednego z dwóch proantagonistów i dobieramy mu jednego z partnerów/uczniów. Świat SN5 to typowe połączenie mistycyzmu i fantasy z elementami nam współczesnymi. Wprawdzie produkcja przeznaczona jest na PSP, ale będzie można zagrać również na PS Vita. Poniżej przypominamy materiał wideo.

Źródło: http://gematsu.com/2015/08/summon-night-5-physical-digital-pre-sale-live

Tagi: banpresto Edycja Kolekcjonerska felistella gajinworks playstation portable PlayStation Vita summon night 5 wideo