Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.05.2015 12:52
Nowa gra "Ojca serii Final Fantasy" wyląduje na konsolach
574V

Nowa gra "Ojca serii Final Fantasy" wyląduje na konsolach

Terra Battle, smartfonowa gra Hironobu Sakaguchiego i jego ekipy z Mistwalkera święci sukcesy w Japonii i wybranych krajach zachodu. Gdy produkt pojawił się na rynku, Gooch obiecał, że jeśli pobierze ją 2 miliony graczy, trafi ona na konsole. I tak właśnie się stało.

Terra Battle została pobrana już ponad dwa miliony razy, więc zgodnie z obietnicą - Sakaguchi przeniesie ją na konsole. Jakie? Nie wiadomo. Swego czasu mówił sporo o Vicie i 3DS-ie jako, że konsole te jako jedyne oferują dotykowy ekran którym steruje się w tej produkcji. Ale w grze także jest WiiU z padletem, chociaż nie można wykluczać także konsole tej generacji.

Sakaguchi przyznał także swego czasu, że nie do końca ma pomysł w jaki sposób przenieść ten tytuł i co w nim zmienić, by sprawdził się na konsolach. Prosił o pomoc fanów by ci nadsyłali swoje propozycje. Wiadomo tylko tyle, że ma to być jakiegoś formatu MMO.

Popularność Terra Battle jest sporym zaskoczeniem nawet dla studia, które z tej okazji wypuściło filmik, który zobaczyć możecie wyżej. A niżej - nagranie jak prezentuje się rozgrywka.

Tagi: mistwalker terra battle wideo