Daniel Stroński Daniel Stroński 17.03.2015 16:35
CryTek podpisało "największą dotychczas" umowę licencyjną
849V

CryTek podpisało "największą dotychczas" umowę licencyjną

CryTek dostarczyło graczom takich serii jak Crysis i Far Cry, a także autorskiego silnika CryEngine. Firma wpadła jednak w kłopoty finansowe i mocno podupadła. Czy najnowsza umowa przywróci jej dawny blask?

Obecnie CryTek pracuje nad grą gatunku MOBA Arena of Fate (PS4). Podczas wizyty na niedawnym Game Developers Conference, przedstawiciele firmy wypowiedzieli się na temat plotek o szukaniu inwestorów:

Wiele osób mówiło, że musimy znaleźć sobie inwestorów czy kogoś w tym rodzaju, ale to nieprawda. Podpisaliśmy umowę licencyjną. I to dużą, prawdopodobnie największą dotychczas. Nie mogę powiedzieć nic więcej, ale mam nadzieję, że z naszym nowym partnerem niedługo ją wyjawimy światu.

Niestety nie wiemy, kto jest tym partnerem. Czyżby CryTek kupiło znaną licencję, a może użyczyło swojego silnika dużemu wydawcy? Oby miało to coś wspólnego z kolejnym projektem gry, bo po zobaczeniu xboksowego Ryse: Son of Rome, chcielibyśmy takiej oprawy również na PlayStation 4, tylko tym razem z porządną rozgrywką.

Źródło: http://www.develop-online.net/news/crytek-signs-huge-licensing-deal-with-mystery-firm/0204382

Tagi: Crysis crytek farcry ryse: son of rome