Daniel Stroński Daniel Stroński 26.02.2015 09:13
forma.8 nie zostało zapomniane, a wyładniało i niebawem trafi do PS Store
1221V

forma.8 nie zostało zapomniane, a wyładniało i niebawem trafi do PS Store

Wielka przygoda małej sondy kosmicznej od twórców Futuridium EP Deluxe (PS4) nadejść miała jeszcze w ubiegłym roku, lecz deweloper jakoś... nie znalazł chwili, żeby ją skończyć. Teraz jednak prace na powrót ruszyły i gra wygląda lepiej niż dotychczas.

W produkcji studia MixedBag gracz wciela się w niewielką sondę kosmiczną forma.8, która zagubiła się na obcej planecie. Statek nie posiada żadnych broni czy specjalnych umiejętności, a gracz nie dostaje cienia wskazówki, co miałby robić. Rozgrywka polega na odkrywaniu obcej rasy poprzez próby komunikacji i poznawanie przeszłości planety wraz z jej starożytnymi cywilizacjami.
 
Gatunkowo jest to metroidvania - duży, otwarty świat w 2D, gdzie zabijamy przeciwników, rozwiązujemy zagadki logiczne, a zdobywane ulepszenia otwierają dostęp do dalszych części lokacji. Całość będzie śmigać w 60 klatkach w natywnych rozdzielczościach na PS4 i PS Vicie, bo, jak mówią twórcy, "w 30 to nie jest to".
 
Prace nad grą zaczęły się już w 2011 roku i choć gra miała wyjść latem 2014 roku, na pierwszy plan wskoczyło Futuridium EP Deluxe (PS4). Deweloper, studio MixedBag, wydaje się jednak cieszyć z tego powodu - mają teraz większe doświadczenie i zarzekają się, że gra przeszła kolosalne zmiany. Na dowód zobaczcie, jak zmieniła się oprawa graficzna od tamtego czasu:
 
Na razie pozostaje czekać dalej, gdyż daty premiery forma.8 (PS4) nie podano, lecz tytuł będzie grywalny na imprezie deweloperskiej GDC w przyszłym tygodniu, więc dużo nie zostało.

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: forma.8 galeria MixedBag playstation 4 playstation vita