Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.02.2015 13:45
Szef Square Enix o przyszłości gier firmy, jRPG-ach i epizodycznych produkcjach
423V

Szef Square Enix o przyszłości gier firmy, jRPG-ach i epizodycznych produkcjach

Yosuke Matsuda miał okazję porozmawiać z redaktorem serwisu GameKult, efektem tego jest kilka interesujących informacji na temat serii Final Fantasy, planach w wydawaniu epizodycznych RPG-ów oraz wsparcia PS4 i PS Vita...smartfonowymi grami.

Matsuda na początku przyznał, że pierwszy epizod Life is Strange (PS4) sprzedaje się dosyć dobrze i wizytując Francję, przy okazji wpadł do ekipy Dontnod pogratulować im wykonanej pracy. Korzystając z tematu, Matsuda przyznał, że w firmie rozważają wypuszczenie gry RPG podzielonej na epizody. Szef Square zaznaczył jednak, że na pewno nie będzie to gra z serii Dragon Quest i Final Fantasy, bo fani tych produkcji oczekują pełnowartościowego produktu w pełnej cenie.

Później w rozmowie z redaktorem serwisu ujawnił, że Square nie planuje udostępniać innym firmom swoich silników graficznych, gdyż nie widzi w tym sensu, zwłaszcza, że takie Luminous powstało głównie pod Final Fantasy XV (PS4). A jeśli chodzi ogólnie o gry RPG, to Matsuda zdradził, że celem Square jest odejście od zachodnich wzorców i powrót do tego, co firma oferowała kiedyś, bo widzi czego chcą fani.

A co ze wsparciem PS4 i Vity? Jako, że silnik Unity działa na każdej z tych konsol, a Square wykorzystuje go do swoich produkcji na smartfonach, to możemy spodziewać się w przyszłości więcej produkcji przenoszonych ze smartfonów na PSV i może PS4.

Źródło: http://www.gamekult.com/actu/les-projets-de-yosuke-matsuda-pdg-de-square-enix-A144311.html

Tagi: Square Enix yosuke matsuda