Splatterhouse 3

Splatterhouse 3

7,6
9 oceny

Ocena wg platformy:

SMD 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Now Production
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
28.5 godzin
Premiery
Świat:
18.03.1993
Producent:
Now Production
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
28.5 godzin
Premiery
Świat:
18.03.1993

Splatterhouse 3 - opis gry

Splatterhouse 3 to chodzona bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Now Productions i wydana przez Namco. Gra ukazała się tylko na Mega Drive (w USA Sega Genesis) i nigdy oficjalnie nie trafiła do Europy.

Trzecia część rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w ‘dwójce’. Rick po wielu perypetiach zdołał w końcu uratować swoją dziewczynę Jennifer, a potem spłodzić z nią syna, zrobić karierę na Wall Street i kupić wielki dom w Connecticut by prowadzić sielski żywot. O minionych wydarzeniach zdążył już zapomnieć, ale w pewnym momencie przeszłość zaczyna upominać się o swoje. Rick musi ponownie przywdziać magiczną majańską maskę po tym, jak potwory pod przywództwem istoty zwanej Evil One nawiedzają jego dom i porywają rodzinę.

 

Splatterhouse 3 wprowadza kilka znaczących zmian do formuły serii. Na przejście czeka tu sześć poziomów, po których można się poruszać z większą niż wcześniej swobodą. Po pierwsze, możemy się cofać do już odwiedzonych pomieszczeń jeśli sytuacja tego wymaga (możemy nawet skorzystać z mapki), po drugie - poruszamy się nie tylko w prawo i w lewo, ale również na boki. Podczas rozgrywki istotną rolę odgrywa czas. Nie wpływa on wprawdzie na nasze być lub nie być, ale jeśli w pewnych okolicznościach będziemy się ociągać Jennifer i David (syn) zginą, a to wpłynie na zakończenie (łącznie cztery).

 

Rick może używać zwykłych ciosów ręką, nogą, ataków specjalnych a także rozmaitych broni napotykanych po drodze. Nowością jest obecność wskaźnika Power Meter, który nabijamy zbierając specjalne orby. Jeśli znajdziemy ich odpowiednią ilość, nasz podopieczny będzie mógł zmienić formę. W takich przypadkach jest on znacznie silniejszy i ma do dyspozycji lepsze umiejętności, co pozwala z łatwością sobie radzić z szeregowymi przeciwnikami.

 

Gra korzysta z systemu haseł, których użycie pozwala kontynuować zmagania przy ponownej sesji z konsolą.

Wideo - Splatterhouse 3

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych