Forum - Platforma - Microsoft - Czy jest sens kupić Xbox One X mając Telewizor Full Hd

Genki Music-Muzyka z gier w każdy piątek zagłosuj
Son Goku
Poziom: 54
REP.: 3504
Czytelnik
Son Goku dodano: 08.05.2018, 20:29 #1
Tak jak w tytule,mam dylemat bo wszyscy piszą że aby cieszyć się z najnowszej konsoli Microsoftu trzeba mieć telewizor 4K. Dla mnie na razie telewizor 4K jest za drogi dlatego pytam czy widać różnice w grafice na zwykłym Tv Full HD i zależy mi na grafice a nie na FPS bo wiem ze ta konsola posiada kilka ustawień graficznych,ale jeśli miałbym wybierać w takim np.Wiedźminie 3 miedzy grafiką a FPS wybrałbym grafikę :),mam nadzieję że są tu posiadacze Tv Full HD,a jeśli nie ma to sensu to też napiszcie,bo chcę szczerą opinię na ten temat a nie jakichś tam recenzentów czy YouTuberów :)
"Łap konkret"
SajmonLDZ
Poziom: 67
REP.: 20624
Czytelnik
SajmonLDZ dodano: 08.05.2018 20:32 #2
Jesli nie masz xboxa to warto bo zwykly xbox nie daje sobie rady z fullhd. Jak masz xboxa to warto jezeli faktycznie zalezy Ci na lepszej grafice.
Son Goku
Czytelnik
Son Goku dodano: 08.05.2018 20:49 #3

SajmonLDZ napisał:

Jesli nie masz xboxa to warto bo zwykly xbox nie daje sobie rady z fullhd. Jak masz xboxa to warto jezeli faktycznie zalezy Ci na lepszej grafice.

nie posiadam Xboxa One,nigdy nie miałem Xboxa,od zawsze miałem konsole od Sony od 8 Roku życia dostałem na komunie PS2, później kupiłem PS3,a teraz PS4,dlatego też nie znam ich gier,znaczy wiem jakie mają,bo co za gracz nie zna gier konkurencji :) ale w nie nie grałem,i wiem że to jest plusem że nie znam tych gier,tylko mi nie chodzi o gry na wyłączność bo tak mogę sobie kupić zwykłego xboxa One,mi chodzi o różnice w normalnych grach typu Assassin’s Creed Origins czy Shadow Of War,i widziałem bardzo dużo porównań między tymi konsolami ale ciekawi mnie czy na prawdę widać taką różnice w praktyce :)
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 79
REP.: 36473
Czytelnik
Gomlin dodano: 08.05.2018 21:39 #4
Póki co Assasyn, FarCry, CoD, RotTB i cudowne widoki z 3 Wiecha w ramach lepszych wrażeń robią bdb robotę.
Granie np we wspomnianego TB na facie a na XOX to niebo a ziemia korzyści dla skorpionai grałem na tym samym tv fhd po wymianie konsoli.
Jak dodasz do tego wewnetrze studia to Forza czy Gyrosy umilą Ci wizualnie czas Mrugnięcie

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.05.2018 o godz. 21:40

Son Goku
Czytelnik
Son Goku dodano: 08.05.2018 21:54 #5

Gomlin napisał:

Póki co Assasyn, FarCry, CoD, RotTB i cudowne widoki z 3 Wiecha w ramach lepszych wrażeń robią bdb robotę.
Granie np we wspomnianego TB na facie a na XOX to niebo a ziemia korzyści dla skorpionai grałem na tym samym tv fhd po wymianie konsoli.
Jak dodasz do tego wewnetrze studia to Forza czy Gyrosy umilą Ci wizualnie czas Mrugnięcie

dzięki za odpowiedź,czyli jednak widać sporą różnice na Tv Full HD :)
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 79
REP.: 36473
Czytelnik
Gomlin dodano: 08.05.2018 22:26 #6

Son Goku napisał:

Gomlin napisał:

A pod koniec generacji kupisz lepszy tv 4k w normalnej cenie, bedą gry od początku pisane pod XOX od wewnętrznych studiów to oczko może zbieleć
Marous
Poziom: 56
REP.: 5466
Czytelnik
Marous dodano: 20.05.2018 10:08 #7
Najpierw kupiłem pro potem x i grałem na nich na tv 65 cali hd i szczerze nie było wielkiej różnicy dla mnie dopiero po zozmowie z przyjacielem co sobie kupił tv 4k i twierdził ze jak to ja niewidze różnicy między nowym x a starym nie wytrzymałem kupiłem tv 4k i różnice zobaczyłem od razu byla ogromna między hd a 4k no tak to było u mnie

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 20.05.2018 o godz. 10:10

Bo życie to nie je bajka!
PAr3k
Poziom: 46
REP.: 2075
Czytelnik
PAr3k dodano: 29.05.2018 03:40 #8
Jestem posiadaczem plazmowego tv full hd i wszystkich modeli konsoli Xbox One: fata( którego dopiero co sprzedałem), S- ki oraz X-a.
Wierz mi naprawdę warto kupić X-a!
W kwestii grafiki która najbardziej Cię interesuje gry w bezpośrednim porównaniu między X a S wypadają o wiele lepiej na tej nowszej wersji konsoli.
W zasadzie wszystkie nowe gry AAA obsługują dodatkowe tryby dla X-a.
Różnica jest naprawdę zauważalna.
Podobnie z grami ze wstecznej kompatybilności- wiele wygląda i działa o wiele lepiej.
Do tego wyższa kultura pracy, szybsze ładowanie gier i save'ów.
Nie ma co się zastanawiać - bierz XOX!
PAr3kIMA
Kupię 8-my dzień tygodnia.Oferty na PW.
Cichoociemny
Poziom: 81
REP.: 32666
Czytelnik
Cichoociemny dodano: 29.05.2018 07:30 #9

Son Goku napisał:

Gomlin napisał:

Oczywiście że widać bo gry są skalowane z 4K w dół do 1080p likwidując praktycznie ząbki w 100%.
Osobiście tak grałem prawie pół roku dopiero niedawno zmieniając tv na 4K.
P.S Wiesław 3 w 1080p i 60 klatkach na sekundę naprawdę robi robotę i miałem dylemat po zmianie tiwika w jakim trybie grać i koniec końców wygrało 4K z HDR...

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych