Forum - Platforma - Sony - PlayStation VR - która wersja jest obecnie sprzedawana w sklepach - CUH-ZVR1 czy CUH-ZVR2

karoloos
Poziom: 31
REP.: 101
Czytelnik
karoloos dodano: 29.04.2018, 16:46 #1
Cześć.

Czy ktoś wie jak wygląda kwestia obecnie sprzedawanych gogli VR od Sony, a dokładnie tego czy już wszędzie jest w sprzedaży ulepszony model CUH-ZVR2? Głównie interesuje mnie czy ktoś wie jak to wygląda w media markt (niestety nie mam jak podejść do marketu, więc muszę zamówić przez neta). Są tam dostępne różne bundle i właśnie mam pytanie czy po bundlach można jakoś poznać z jaką wersją mam do czynienia? Wśród nich pojawia się coś takiego jak PlayStation Camera V2 ale nie wiem czy to oznacza ten ulepszony model czy też po prostu sama kamerka kiedyś doczekała się nowej wersji, a same gogle są nadal w wersji CUH-ZVR1. Z góry dzięki jakby ktoś wiedział jak to wygląda i mógł mi pomóc.

Pozdrawiam.
karoloos
Czytelnik
karoloos dodano: 29.04.2018 17:17 #2
Sorry, że odpisuję sam sobie ale nie mogłem już edytować mojego poprzedniego wpisu... Teraz zdałem sobie sprawę, że dodałem ten temat do złego działu - nie korzystałem praktycznie z forum na PPE i nie sądziłem, że jest dział dedykowany PS VR... - sorry za to i jak ktoś jest moderatorem tutaj to śmiało może przenieść ten mój temat Mrugnięcie
rkBrain
Poziom: 63
REP.: 3968
Czytelnik
rkBrain dodano: 30.04.2018 03:47 #3
Kamerki różnią się tym, że wersja V1 jest kwadratowa, a V2 okrągła i nieco mniejsza. To chyba wszystko.

Co do samego hełmu to są to tylko kosmetyczne zmiany. Sam chciałem mieć tę nowszą wersję, ale bardzo szybko doszedłem do wniosku, że nie ma po co. Główne różnice, to cieńszy główny przewód, oraz brak pilota, który na nim się znajdował. W nowszej wersji przyciski z pilota i wyjście słuchawkowe przeniesiono na hełm. Cieńszy przewód jest lżejszy, ale łatwiej go uszkodzić. Pilot na przewodzie jest wygodniejszy, jeśli chodzi o sterowanie głośnością, ale od niego odchodzi dodatkowy kabel słuchawkowy, który może się plątać. Moim zdaniem nie warto przepłacać.
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 44990
Czytelnik
Dobermann dodano: 30.04.2018 10:16 #4
kamerki sa takie same, helmy vr nie, nowsza wersja ma ciensze kable i inaczej wpinasz sluchawki (generalnie jest bardziej poreczna) oraz proccessing unit (ta skrzyneczka co podalczasz do konsoli) jest w stanie przepuszczac sygnal HDR - pierwsza wersja sprzetu tego niestety nie umiala i trzeba bylo kombinowac z przejsciowkami i innymi cudami Mrugnięcie

a odpowiadajac na pytanie w polsce sa dostepne google pierwszej generacji, z ciekawosci sie przeszedlem jakis czas temu do paru wiekszych marketow i nigdzie nie mieli wersji drugiej - byc moze sie to w koncu zmieni, natomiast jesli chcesz wersje druga kup z niemieckiego amazona bo tam jest dostepna :)
Best regards #smiesznypiesek
karoloos
Czytelnik
karoloos dodano: 30.04.2018 11:00 #5

Dobermann napisał:

a odpowiadajac na pytanie w polsce sa dostepne google pierwszej generacji, z ciekawosci sie przeszedlem jakis czas temu do paru wiekszych marketow i nigdzie nie mieli wersji drugiej - byc moze sie to w koncu zmieni, natomiast jesli chcesz wersje druga kup z niemieckiego amazona bo tam jest dostepna :)

Dzięki wielkie Mrugnięcie właśnie o to taką odpowiedź mi chodziło i tak myślałem, że w Polsce w sklepach raczej mają ciągle pierwszą wersję, gdyż gdyby mieli drugą to pewnie by się tym chwalili Mrugnięcie no cóż, trudno, najwyżej poczekam na jakiegoś bundla w którym będzie pewność, że dają tam tylko tą drugą wersję albo rzeczywiście poczekam na jakieś dobre promo w Amazonie.

Pozdrawiam.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych