Forum - Platforma - Nintendo - Sprzedali mi używanego Switch jako nowego? Kilka pytań.

Gość
Gość
Rht4r dodano: 27.04.2018, 02:23 #1
Cześć wszystkim.
W końcu się złamałem i zakupiłem tę konsolkę i jestem pozytywnie zaskoczony ale dla spokoju ducha potrzebuję wiedzieć czy aby znowu mi nie próbowano wcisnąć używanej sztuki, jak to już się zdarzało na amazonie.
Moje wątpliwości wzbudziło głównie to, że na pudełku nie było żadnego zabezpieczenia przed otwarciem, nic nie zaklejone ale wiem że to się zdarza. Bardziej się zdziwiłem kiedy zobaczyłem, że sama konsolka jest w zwykłym woreczku i bez żadnej fabrycznej folii ochronnej na ekranie, a ten nie był całkiem czysty. Odcisków palców nie było ale trochę takiego jakby nalotu/smug już tak, szczególnie na ramkach ekranu (trzeba było trochę to szorować aby zeszło). Reszta wydaje się ok i fabrycznie popakowana, tylko doczepiane kontrolery nie były w pozaklejanych woreczkach - reszta osprzętu już tak.
Pewnie to nic wielkiego ale już pojawiła się obawa.
Czy ktoś może potwierdzić że tak właśnie są pakowane te konsolki?
Czy to normalne że gniazdo zasilania w docku bardzo bardzo luźno lata na boki zamiast stabilnie trzymać wtyczkę? W Pro Controller też oryginalny kabel trzyma się dosyć luźno i lekko lata na boki choć i tak jest wyraźnie lepiej jak w docku. Budzi to trochę wątpliwości o trwałość takiego połączenia ale może tak ma być.

I o co chodzi z kontem Nintendo ID (czy jak to się tam zwie)... za nic nie mogę go ustawić, tj. zalogować się na Switch wpisując czy to nick czy e-mail. Zmieniłem specjalnie hasło na NEW 3DS dla pewności i tam spokojnie mogę się zalogować ale na Switch już nie. Muszę utworzyć po prostu nowe konto?
O ile sama konsola ma o niebo fajniejsze i bardziej przystępne menu jak poprzednicy, to z tymi kontami nadal jest cyrk :/
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 44990
Czytelnik
Dobermann dodano: 27.04.2018 12:38 #2
sprzedaj ten tablet i kup xboxa, ewentualnie ps4 ;p
Best regards #smiesznypiesek
Gość
Gość
Rht4r dodano: 27.04.2018 13:45 #3
Mam oba przecież. Chciałem jeszcze tableta Mrugnięcie
frankmartin
Poziom: 60
REP.: 4458
Czytelnik
frankmartin dodano: 30.04.2018 18:19 #4
Przykra sprawa , też tak miałem kilka razy. Niestety zwracane towary gdzieś muszą zostać sprzedane.
Amiga Power.
flaberobaderous
Poziom: 69
REP.: 12769
Czytelnik
flaberobaderous dodano: 30.04.2018 19:06 #5
U mnie wszystko było zapakowane w woreczki (konsola i joycony).
Konsola nie posiadała folii (nie widziałem też folii na żadnych unboxingach na youtubie)
Switch luźno chodzi w doku, a kabel zasilacza/kabel USB "C" dość dobrze trzyma.
Gość
Gość
Rht4r dodano: 30.04.2018 20:11 #6
Dzięki Panowie.
Oglądałem sporo unboxingów na YouTube i faktycznie folii na ekranie nie ma.
Jedynie to gniazdo zasilania w docku, tj. tam za klapką gdzie zasilacz się podpina po prostu lata na boki jak wyłamane ale widać tak musi być. Działa jak ma działać w każdym razie.
Chyba jednak nowa sztuka. Nie wymieniam bo jeszcze trafię na ekran z hot pixelami czy coś.

Z kontem Nintendo też już ogarnąłem i online w Mario Kart 8 po prostu wymiata :)
(szkoda że od września będzie płatne)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.04.2018 o godz. 20:15

frankmartin
Poziom: 60
REP.: 4458
Czytelnik
frankmartin dodano: 01.05.2018 13:50 #7
Tak jak coś dobrze działa , to lepiej nie zmieniać . Zmieniłem tak laptopa , bo krzywa spacja a z zamieniłem na piekarnik.

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych