Forum - Platforma - Sony - God of War (2018) - spoilerowo

Przejdź do strony

Strona

Obserwator
Poziom: 53
REP.: 5461
Czytelnik
Obserwator dodano: 23.04.2018, 16:08 #1
Temat założony, żeby spoilerowo pogadać o fabule nowego GoWa... a w zasadzie, dlatego, że chciałem się Was poradzić :)

Co przedstawia ta płaskorzeźba?

Jest na ścianie, gdzie jest historia Arteusa/Lokiego.
Jak grałem (ten fragment jest widoczny naprawdę chwilę) to wydawało mi się, że to scena z mitologii jak Loki jest przywiązany do kamieni a wąż kapie mu jadem na twarz.
Teraz znalazłem tą scenkę na YT, zrobiłem screena... i w sumie już sam nie wiem.
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 44956
Czytelnik
Dobermann dodano: 23.04.2018 20:10 #2
wg mitologii loki jest ojcem "weza swiatow" - tak wiec mozna przypuszczac ze to bedzie kolejny twist w kolejnej czesci, w momencie smierci kratosa loki stworzy weza swiato a ten cofnie sie w czasie aby uratoc kratosa ;p
Best regards #smiesznypiesek
GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 46
REP.: 3785
Czytelnik
TyskiPL dodano: 24.04.2018 13:20 #3
To jak spoilerowo to się tutaj zapytam, bo jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim sam zagrać w GoWa.

Jak wyjaśniono w grze fakt, że Kratos jest tu żywy mimo popełnienia samobójstwa w obecności Ateny po zabiciu Zeusa?
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
REP.: 60266
Czytelnik
Fox460 dodano: 24.04.2018 13:31 #4

TyskiPL napisał:

To jak spoilerowo to się tutaj zapytam, bo jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim sam zagrać w GoWa.

Jak wyjaśniono w grze fakt, że Kratos jest tu żywy mimo popełnienia samobójstwa w obecności Ateny po zabiciu Zeusa?

jest to a raczej będzie albo już jest, wyjaśnione w KOMIKSIE, na zasadzie został chyba już wydany wraz z premierą God of War (2018). Tam jest to objaśnione co i jak.
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
REP.: 44956
Czytelnik
Dobermann dodano: 24.04.2018 15:34 #5

Fox460 napisał:

jest to a raczej będzie albo już jest, wyjaśnione w KOMIKSIE, na zasadzie został chyba już wydany wraz z premierą God of War (2018). Tam jest to objaśnione co i jak.

niestety nie jest to wyjasnione w tym komiksie, przynajmniej nie w zeszycie "zerowym" - byc moze w kolejnych wyjasnia
Best regards #smiesznypiesek
Obserwator
Czytelnik
Obserwator dodano: 24.04.2018 15:36 #6

TyskiPL napisał:

Jest to całkowicie pominięte. Może to i lepiej?
Obserwator
Czytelnik
Obserwator dodano: 24.04.2018 15:37 #7

Dobermann napisał:

niestety nie jest to wyjasnione w tym komiksie, przynajmniej nie w zeszycie "zerowym" - byc moze w kolejnych wyjasnia

A właśnie - będzie ciąg dalszy czy to "jednorazowy" wyskok w celu promocji gry?
Bo przyznam, że całkiem spodobał mi się ten zeszyt. Zwłaszcza w wersji na konsole z dźwiękiem i animacjami.
Obserwator
Czytelnik
Obserwator dodano: 24.04.2018 15:39 #8

Dobermann napisał:

wg mitologii loki jest ojcem "weza swiatow" - tak wiec mozna przypuszczac ze to bedzie kolejny twist w kolejnej czesci, w momencie smierci kratosa loki stworzy weza swiato a ten cofnie sie w czasie aby uratoc kratosa ;p

Ciekawa myśl.
Mimir w grze coś mówił, że wąż się cofnął w czasie do czasu (heh) przed swoimi narodzinami.
Dlatego Atreus wydawał mu się znajomy.
Dominik Hyży
Poziom: 59
REP.: 36374
Czytelnik
Dominik Hyży dodano: 18.05.2018 22:16 #9
Mnie zastanawia czy Baldur wróci. Niby jest głównym złym w tej części, ale wcale za złego go nie uważam. Po prostu miał niewesoło w życiu. Nie jest zresztą w grze przedstawiany tak negatywnie jak Odyn czy Thor. A dlaczego zastanawiam się czy wróci? Bo według mitologii, zostanie on wskrzeszony i po Ragnarok zapanuje nad światem. Świetnie wykreowana postać i rewelacyjnie zagrana. Nawet go polubiłem.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.05.2018 o godz. 22:17

Wałs0raj
Poziom: 55
REP.: 3060
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 21.05.2018 06:31 #10
Wczoraj ukończyłem GoW, jak wam podobało się zakończenie? Ale nie to na górze, tylko to prawdziwe w domu? Uważam, że dla tych co wcześniej grali jest nie potrzebne, bo wiedzą że to jeszcze nie koniec, a dla nowych żeby wiedzieli, że będzie kolejna część.
Obserwator
Czytelnik
Obserwator dodano: 21.05.2018 17:19 #11
Taki smaczek. Moim zdaniem tym złym będzie Freja.
Mimir mówił, że szuka swojej "waleczności".
Wałs0raj
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 22.05.2018 13:20 #12
Przeklęła pod koniec Kratosa, więc na pewno co najmniej przewinie się w kolejnej części lub częściach.
czarek250885
Poziom: 19
REP.: 16
Czytelnik
czarek250885 dodano: 27.05.2018 02:36 #13
Mnie bardziej ciekawi czy twórcy zaryzykują śmiercią Kratosa w kolejnej części i poprowadzą całkowicie samodzielny wątek jego syna? Myślę, że było by to bardzo ciekawe doświadczenie. Druga sprawa, chciałbym by Mimir dalej towarzyszył w przygodzie, uważam że świetnie wpasował się w całą historie a jego opowieści umilają czas .
Zastanawia mnie kwestia jak twórcy rozwiążą temat "wymaksowanych" umiejętności, oraz ekwipunku bohatera/ów? Czy zaciągnie się zapis z poprzedniej części?
Zmieniając temat Loki jest raczej bohaterem negatywnym w mitologi nordyckiej więc znając chore klimaty serii God of War może dojść do konfliktu między synem a ojcem w wyniku czego Kratos zginie, a sam Atreus w swoim szale będzie chciał ukarać Odyna za masakrę gigantów?
Tyle możliwości, tyle pytań a co najgorsze tyle czekania eh;/
Wałs0raj
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 28.05.2018 16:26 #14
Kratos ginął 3x? Chyba, więc jedna śmierć więcej różnicy mu nie zrobi MrGreen
GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 46
REP.: 3785
Czytelnik
TyskiPL dodano: 30.05.2018 08:35 #15
Ogarnąłem grę, zacząłem grać. Graficznie - miodzio. Fabularnie nawet interesujące chociaż nie lubię motywu opiekowania się kimś. Za to sterowanie i to, że walki są w dużej mierze oparte na Lewiatanie - toporze, mnie razi. Niedawno ogrywałem znow GoW III, więc może dlatego mi to sterowanie tutaj jest niewygodne. Otwarty świat i zadania poboczne - przyzwyczajam się, bo póki co nie mogę pozbyć się poczucia, że to jest jakieś takie... nienaturalne. Ale widzę ten kompromis w postaci sieci korytarzy, a nie totalnie otwartej mapy.

Ale chyba to, co najmniej mi sie podoba to uczynienie systemu rozwoju postaci bardziej złożonym. Nie rozumiem przede wszystkim po co. Nie każda gra musi być Dzikim Gonem.

Ale generalnie nastawiony do gry jestem pozytywnie, ciekaw gdzie mnie fabuła poprowadzi.
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych