Forum - Platforma - Sony - Wymiana pasty i termopadów

Przejdź do strony

Strona

Barney
Poziom: 62
REP.: 1595
Czytelnik
Barney dodano: 22.04.2018, 19:16 #1
Hej

Wczoraj rozebrałem PS4 bo chodziła czasami jak odrzutowiec. Pastę dałem AAB i termopady również. Niestety po złożeniu konsoli wszystko startuje jak należy absolutna cisza. Dopiero gdy włączam jakąkolwiek grę zaczyna się Boeing 747 i idzie coraz głośniej aż ze strachu że odleci w nieznane wyłączam konsolę. Termopady które wymieniłem różniły się grubością te AAB były 3mm. Czy ktoś coś wie co może być problemem ?
Użytkownik konta Premium PPE.
bigbird
Poziom: 79
REP.: 36119
Czytelnik
bigbird dodano: 22.04.2018 19:28 #2

Barney napisał:

Czy ktoś coś wie co może być problemem ?

Chyba to :

Cytat:

Wczoraj rozebrałem PS4
Barney
Poziom: 62
REP.: 1595
Czytelnik
Barney dodano: 22.04.2018 20:21 #3
Dzięki za głupią poradę. Dobry w te klocki jesteś Ptaszku :)
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 81
REP.: 60562
Czytelnik
Fox460 dodano: 24.04.2018 14:37 #4

Barney napisał:

Dzięki za głupią poradę. Dobry w te klocki jesteś Ptaszku :)

Jaki twórca tematu taka porada MrGreen.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.04.2018 o godz. 14:37

"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."
bartolomeo23
Poziom: 70
REP.: 15137
Czytelnik
bartolomeo23 dodano: 09.05.2018 00:16 #5
To nic że się różniły grubością.. Poprostu nowa pasta na procku musi osiągnąć swoje właściwości termoprzewodzące :)
Gość
Gość
Rht4r dodano: 09.05.2018 17:19 #6
Lol. Osiągnąć właściwości? To o czym piszesz to różnica 1-2 stopni. Konsola wyje więc coś jest nie tak.

Ważna jest grubość termopadów i poprawny docisk.
Mimo tych zabiegów to i tak jest możliwe że będzie głośno. I jak widać w tym wypadku jest.
PS4 ma skopane chłodzenie i tyle. Można kombinować z wymianą wiatraczka bo Sony daje tam dwa różne modele ale jeśli chodzi o ich właściwości to niewiele się różnią, może 1 stopień mniej jest i inny trochę odgłos pracy ale to naprawdę marginalne różnica.
Trzeba spróbować jeszcze raz ale dowiedzieć się wpierw jakie termopady będą najlepsze.
Wszystko na pewno jest w internecie.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 09.05.2018 o godz. 17:21

Traws
Poziom: 39
REP.: 963
Czytelnik
Traws dodano: 06.06.2018 15:54 #7
termopady 1mm najlepiej gelid 12 w/Mk + pasta gelid gc-extreme (droga ale jedna z najlepszych do ps4, właśnie czekam na swój zestaw)
ewentualnie jakiś arctic mx-2 mx-4 i też będzie dobrze.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.06.2018 o godz. 15:57

Arantes
Poziom: 30
REP.: 90
Czytelnik
Arantes dodano: 05.10.2018 07:52 #8
Potwierdzam co kolega wyżej napisał. Wymieniłem w zeszłym roku w Fat właśnie na termopady i pastę Gelid i muszę przyznać że pozytywnie zaskoczył mnie efekt. Od tamtej pory konsola nie wydaje żadnych pomruków - jak mnich po ślubach milczenia xD
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 97
REP.: 93421
Czytelnik
Cherubinek dodano: 17.10.2018 12:09 #9
Ja to jestem farciarz- mam już drugą ps4 i obie cichutkie. Słyszę tylko napęd gdy włączam konsolę, a później grę.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
"Jeden" człowiek we Wszechświecie.
mrBudyn
Poziom: 41
REP.: 522
Czytelnik
mrBudyn dodano: 01.11.2018 12:33 #10
Koledzy napiszcie jak dalej potoczyły się losy waszych PS4 PRO po zmianie pasty itp., bo moja przy RDR2 to odkurzacz . Dzięki

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.11.2018 o godz. 12:33

Arantes
Poziom: 30
REP.: 90
Czytelnik
Arantes dodano: 06.11.2018 18:26 #11
Wymieniałem w zeszłym roku w swojej PS4 "FAT" (model w czasie premiery GTA V na PS4) pastę i termopady i efekt jest zaskakująco pozytywny . Gelid GELID GP-EXTREME TERMOPAD 12W/mK i Gelid GELID EXTREME PASTA TERMOPRZEWODZĄCA.
Właśnie porównuje głośność pracy konsoli PRO w wersji 7216b vs 7016b przy God Of War - Jeśli jesteście ciekawi, to podzielę się swoimi spostrzeżeniami po zakończonych pseudo testach - jako że, niestety nie dysponuje precyzyjnym miernikiem natężenia dźwięku. Jedynie apka :/
Wałs0raj
Poziom: 55
REP.: 3096
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 06.11.2018 21:57 #12
Tak się naczytałem tego i zamówiłem właśnie pastę Gelid i termopady co napisał Traws, do weekendu myślę ogarnę to i się zobaczy, bo nieraz to mało co mi fatka nie odleci.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 97
REP.: 93421
Czytelnik
Cherubinek dodano: 08.11.2018 11:23 #13

Arantes napisał:

Wymieniałem w zeszłym roku w swojej PS4 "FAT" (model w czasie premiery GTA V na PS4) pastę i termopady i efekt jest zaskakująco pozytywny . Gelid GELID GP-EXTREME TERMOPAD 12W/mK i Gelid GELID EXTREME PASTA TERMOPRZEWODZĄCA.
Właśnie porównuje głośność pracy konsoli PRO w wersji 7216b vs 7016b przy God Of War - Jeśli jesteście ciekawi, to podzielę się swoimi spostrzeżeniami po zakończonych pseudo testach - jako że, niestety nie dysponuje precyzyjnym miernikiem natężenia dźwięku. Jedynie apka :/

Zmierz też temperaturę bo ponoć ta nowa cichsza, ale bardziej gorąca (żeby kobiety chciały takie być :-))
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
Wałs0raj
Poziom: 55
REP.: 3096
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 08.11.2018 21:36 #14
Dziś wymieniłem w swojej prawie 3 letniej PS4 fat z błyszczącym plastikiem (tzn chyba pierwszy wypust konsol?) pastę Gelid Extreme i termopady Gelid 12W/kw grubości 1mm. Pasty wystarczyło niecały 1 gram, metodą, a raczej naczytałem się i dwie połączyłem, tzn. ziarnko grochu na krzyżyku. Termopady wziąłem pasek 12x2cm i wystarczyło. Przeciąłem na pół wzdłuż, wyszło 8 kwadracików (termopady od strony procesora, większe nie ma sensu, bo niewielkie dociski są), z drugiej strony 8 prostokątów na długość pamięci, ale trochę za wąskie, bo są dociski wielkości pamięci, choć oryginalne i tak miały wielkość ok. 0,5x0,5cm, czyli sporo mniejsze. Żeby zrobić tak naprawdę dobrze to trzeba by drugi pasek, czyli dodatkowe 22zł. Jeszcze przy rozkręcaniu ogarnąłem, że nie mam torx T9 z dziurką i z 1,5 godziny po mieście jeździłem, szukałem i nie znalazłem, więc wsadziłem mały płaski w śrubkę pomiędzy bolca, a ścianki i się ładnie podkręcało, rozłożyło itp. gdzieś czytałem, że ciężko nałożyć pastę i do wrzątku lepiej, to wziąłem wersję lajt na grzejnik na jakiś czas i ładnie nałożyło się. Termopady konsystencji jakby bardziej wytrzymałej plasteliny, nakładałem, odlkejałem folijki pensetą, że ich nie dotykać. Sprężarką przedmuchałem wiatraczek i radiator z kurzu, trochę go było. Test konsoli na RDR2 ok. godziny i 10min GoW, w tym mapa, gdzie zawsze włączała się suszarka/odkurzacz/odrzutowiec, a teraz nic, cisza, słychać delikatnie wentylator, ale to trzeba ucho zbliżyć. Koszt całe 41zł i roboty na spokojnie 2 godziny. A jeszcze do czyszczenia używałem jakiegoś specjalnego alkoholu do takich rzeczy. Ogólnie rzecz mówiąc warto, choć właściwie taki test to nie test i się jeszcze zobaczy jak będzie.
GrowHormon
Poziom: 25
REP.: 77
Czytelnik
GrowHormon dodano: 28.11.2018 09:41 #15
Hm, a to nie jest śrubka na torx 8 ?
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych