Forum - Platforma - Sony - Dwa dyski HDD w tej samej konsoli ps3 Slim

karoloos
Poziom: 31
REP.: 101
Czytelnik
karoloos dodano: 18.04.2018, 09:47 #1
Cześć wszystkim.

Czy ktoś z Was ma wiedzę na temat tego czy można używać dwóch dysków HDD w jednej konsoli ps3? Chodzi mi o taką sytuację, gdzie jeden dysk mam zapełniony grami z PS store, wyjmuję ten dysk z konsoli, wkładam drugi, powiedzmy że go formatuję za pierwszym razem, zapełniam go grami z PS store i np po jakimś czasie chce wrócić sobie do tego pierwszego dysku i co wtedy? Zadziała czy też konsola będzie chciała go sformatować? Załóżmy, że każdy dysk działał na tym samym firmware i się ono nie zmienia. Nie mogę sobie pozwolić na sprawdzenie tego na własnej skórze bo myśl o możliwym ponownym ściąganiu prawie 600GB z ps store przyprawia mnie o drgawki przy moim obecnym internecie MrGreen Widziałem gdzieś na necie opinie, że działa taki swap ale były one pisane kilka lat temu i nie jestem pewien czy nie tyczyły się one ps3 fat oraz firmware też może mieć znaczenie, bo np. sony mogło zablokować taki swap w którejś wersji. W moim przypadku jest to slim i fw 4.82. Od razu też nadmienię, że inna opcja niż podmiana dysku nie wchodzi raczej w grę, chyba że istnieje jakiś wygodniejszy sposób na zgranie gier z ps store (np na dysk zewnętrzny) i wgranie ich z powrotem na dysk konsoli - ale ogólnie wydaje mi się, że opcja z dwoma dyskami byłaby najwygodniejsza i najszybsza, bo tylko później wystarczyłoby sobie podmieniać dyski. Z góry dzięki jeśli ktoś ma świeżą wiedzę w tym temacie. Pozdro.
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 44990
Czytelnik
Dobermann dodano: 18.04.2018 10:22 #2
zasada jest prosta kupuj gryw pudlach Mrugnięcie
z cyfrowkami zostaje ci tylko legalny psstore, bo zabawa ze zgrywaniem obrazow i stawianiem wlasnego serwera proxy jest niedorzecznie niewygodna Mrugnięcie
przykladac dyski mozna, ale licz sie z tym ze konsola moze zostac uwalona jesli bedziesz przezucal dyski zbyt czesto (znajomy mial z 2 lata temu taki przypadek ze odcieto go od psn za cos takiego - support argumentowal to zlamal jakis zapis w regulaminie choc tam nie ma nic na temat przekladania dyskow :P, no ale co zrobic)

takze moze pomysl i wstaw jeden wiekszy dysk, ps3 wspieraja dyski o wysokosci 9mm do pojemnosci 1,5TB - sam tak mam i polecam to rozwiazanie :)
Best regards #smiesznypiesek
karoloos
Czytelnik
karoloos dodano: 18.04.2018 10:47 #3

Dobermann napisał:

zasada jest prosta kupuj gryw pudlach Mrugnięcie
z cyfrowkami zostaje ci tylko legalny psstore, bo zabawa ze zgrywaniem obrazow i stawianiem wlasnego serwera proxy jest niedorzecznie niewygodna Mrugnięcie
przykladac dyski mozna, ale licz sie z tym ze konsola moze zostac uwalona jesli bedziesz przezucal dyski zbyt czesto (znajomy mial z 2 lata temu taki przypadek ze odcieto go od psn za cos takiego - support argumentowal to zlamal jakis zapis w regulaminie choc tam nie ma nic na temat przekladania dyskow :P, no ale co zrobic)

takze moze pomysl i wstaw jeden wiekszy dysk, ps3 wspieraja dyski o wysokosci 9mm do pojemnosci 1,5TB - sam tak mam i polecam to rozwiazanie :)

ok, to może doprecyzuje mój tok myślenia w tej sprawie :)

ogólnie mam właśnie dużo gier z ps store oraz dużo gier pudełkowych. Używam dysku 750GB WD Black, a nie jakiegoś większego gdyż dysk ten ma prędkością obrotową 7200 RPM, a nie ma większego dysku WD Black niż 750GB (przynajmniej z tego co się orientuję. Czemu używam dysków WD Black? - bo są moim zdaniem najlepsze z talerzowych w kwestiach cena/jakość/wytrwałość/prędkość).

Ok, kwestie dysku mamy za sobą więc teraz kwestia gier. Na ten mój dysk ściągnąłem wszystkie gry jakie zakupiłem z ps store i wyszło mi, że mam jakieś ~120GB wolnego miejsca. Teraz chcę włożyć do ps3 każdą grę którą mam na płycie, ściągnąć do niej update, zainstalować ją jeśli mają taką opcję (jak wiesz, np takie GT5, GT6, MGS4 ma opcjonalną instalację, która moim zdaniem przyśpiesza granie w te gry, a taka instalacja zajmuje kilka GB) i teraz się zastanawiam czy mi starczy tych 120GB na to wszystko (takich gier na płytach mam jakieś 33). Więc nie wiedząc czy zmieszczę się w limicie 120GB postanowiłem, że może zrobię ten trik z drugim dyskiem i tam sobie wgram wszystkie updaty i instalacje dla gier z płyt, a pierwszy dysk miałbym tylko dla gier z ps store.

Co do możliwego odcięcia od psn za takie zmiany dysku to nie będzie mi to groziło - po całej operacji zamierzam konsolę przestawić całkowicie w tryb offline, czyli zostanie odłączona od internetu.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 18.04.2018 o godz. 10:49

Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 18.04.2018 11:11 #4
ja sie nie miescze na 1,5TB dlatego mam dwie sztuki ps3 xD
nie mniej jednak pamietaj o tym ze konsola rezerwuje na dysku okolo 20-30GB i nie pozwoli ci zaisntalowac gier/patchy pomimo tego ze system bedzie Ci pokazywal ze nadal masz wolne miejsce.
karoloos
Czytelnik
karoloos dodano: 18.04.2018 11:39 #5

Dobermann napisał:

ja sie nie miescze na 1,5TB dlatego mam dwie sztuki ps3 xD
nie mniej jednak pamietaj o tym ze konsola rezerwuje na dysku okolo 20-30GB i nie pozwoli ci zaisntalowac gier/patchy pomimo tego ze system bedzie Ci pokazywal ze nadal masz wolne miejsce.

Dzięki za info odnośnie tych 20/30 GB. Czyli mam to rozumieć tak, że jeśli w ustawieniach konsoli -> System information pokazuje mi, że mam 120GB wolnego miejsca na dysku to tak naprawdę mam około 100GB? Jak to się ma do tych konsol ps3, które wychodziły z dyskiem 20 lub 40 GB? Bo wychodziłoby, że ludzie z 20 GB konsolą nie mieliby w ogóle wolnego miejsca na dysku :P

Ogólnie chyba zrobię tak, że wybiorę do szwagra który również ma ps3, wezmę swój drugi dysk i u niego sprawdzę - praktycznie nie korzysta z konsoli, nie ma na niej nic zainstalowane, więc nie będzie szkoda jak coś pójdzie nie tak Mrugnięcie
Dobermann
Czytelnik
Dobermann dodano: 18.04.2018 16:55 #6
jak byly konsole z malymi dyskami to nie alokowaly miejsca, ale jak ps3 wykryje wiekszy dysk to jakis kawalek zabiera dla siebie Mrugnięcie
Atr3ju
Poziom: 29
REP.: 168
Czytelnik
Atr3ju dodano: 21.06.2018 22:12 #7
Pokusiłbym się o taką próbe, być może spróbuję takiego manewru o ile mojemu programowi uda się sklonować partycje która jest na hdd. Obecnie nie pamiętam czy w PS3 nie jest partycja exFAT czy jakaś inna lunixowa ale sam od wielu wielu miesięcy mam zamiar zrobić sobie kopię całego hdd tak abym mógł bez problemu przy uszkodzeniu hdd od PS3 na szybko zmienić hdd i nie babrać się w nową instalację. Mam zamiar to zrobić Ghost'em, program już nie raz zrobił mi idealną kopie hdd 1 : 1 razem z partycjami.
Atr3ju
Poziom: 29
REP.: 168
Czytelnik
Atr3ju dodano: 22.06.2018 21:56 #8
Nie mogę edytować posta, trudno.

Dziś próbowałem sklonować dysk ale program nie widzi partycji linuxowej. Postanowiłem że wrzucę czysty hdd i zrobie instalacje tego samego systemu. Późnie zainstalowałm potrzebne programy homebrew i całość zajęła jakieś 20 minut więc nie potrzebne jest klonowanie. Potrzeba później wgrać na nowo gry i posutawiać cały system.

Po wszystkim wymieniłem spowrotem na poprzedni hdd i tam już było wszystko po staremu, także można śmiało mieć w taki sposób 2 hdd z różnymi profilami, ustawieniami czy nawet trzymać jeden jako kopie zapasową.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.06.2018 o godz. 21:58

Walker 72
Poziom: 19
REP.: 22
Czytelnik
Walker 72 dodano: 04.11.2018 10:49 #9

karoloos napisał:

Co do możliwego odcięcia od psn za takie zmiany dysku to nie będzie mi to groziło - po całej operacji zamierzam konsolę przestawić całkowicie w tryb offline, czyli zostanie odłączona od internetu.

coś mi się obiło o uszy że konto na którym są pobrane gry z pss musi co jakiś czas połączyć się online żeby sprawdzić aktualność licencji i jak się tego nie zrobi to blokuje cyfrowy kontent
więc oby się nie okazało że full offline z cyfrówkami jest niewykonalne
nie jestem pewny tego na 100% ale na jakimś forum o tym czytałem

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych