Forum - Platforma - Sony - Dostępność konsoli

max_89
Poziom: 45
REP.: 3713
Czytelnik
max_89 dodano: 17.04.2018, 09:53 #1
Poszukuje od jakiegoś czasu PS VITA, w różnych sklepach jak Media Markt, Euro RTV AGD, Saturn itp. i nigdzie już tego nie ma. Może coś przeoczyłem, ale nie ma po tej konsoli żadnego śladu, jedynie można kupić jeszcze gry. Można niby kupić na Allegro, ale wszystkie to używki i często jest w opisie że albo gałka jest uszkodzona lub kabel zasilający jest przyklejony na taśmę, a dodatkowo negatywne komentarze od użytkowników skutecznie odstraszają od zakupu. Jedyną nówkę sztukę znalazłem na eBay za ponad 700zł z USA, ale taka cena nie jest ciekawa zwłaszcza za "goły" zestaw bez gier. Czy w takim razie już jest po jabłkach jeśli chodzi o nasz rynek?
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 44940
Czytelnik
Dobermann dodano: 17.04.2018 11:33 #2
vita zostala w zeszlym roku wycofana z europy, wiec znajdziesz raczej tylko uzywki albo pojedyncze sztuki ebdace lezakami magazynowimi za ogromne pieniadze (ostatnio widzialem ze nowa vita kosztowala wiecej niz ps4 ;P)

takze musisz albo cierpliwie czekac i szukac okazji, albo kupic nowke za cene duzej konsoli (moim zdaniem nie warto)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.04.2018 o godz. 11:35

Best regards #smiesznypiesek
max_89
Czytelnik
max_89 dodano: 17.04.2018 12:13 #3
Dzięki za odpowiedź. Właśnie znalazłem MegaPack z czterema grami i kartą 8GB za 781,15zł (https://lowcyokazji.net/gry-i-konsole/37037-sony-playstation-vita-wi-fi-hits-megapack-+-karta-8gb.html). Janusz mi podpowiada że jeszcze za drogo i żeby zaczekać ;D, ale z drugiej strony chyba to nie jest taki zły zestaw. Sam już nie wiem...
Posiadacz najfajniejszych gameroomów! :P
Dobermann
Poziom: 81
REP.: 44940
Czytelnik
Dobermann dodano: 17.04.2018 12:42 #4
edit,

nie kupuj z tego sklepu - jest na liscie fraudow (https://www.wykop.pl/link/4253689/uwaga-na-zakupy-w-sklepie-lowcyokazji-net-nastepny-scam-oszustow-za-anlewik-eu/) - TO OSZUSTWO!!

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.04.2018 o godz. 12:44

Best regards #smiesznypiesek
max_89
Czytelnik
max_89 dodano: 17.04.2018 12:54 #5
O kurde, dzięki za ostrzeżenie. Nawet myślałem czy nie podjechać do tego "sklepu" rowerem bo całkiem niedaleko mam, ale jak zobaczyłem ten adres na google maps to nabrałem podejrzeń. Tereny działkowe i wąska nie wyasfaltowana dróżka MrGreen
Duckingman
Poziom: 39
REP.: 3397
Czytelnik
Duckingman dodano: 19.04.2018 10:06 #6
W Europie już nie kupisz nowej Vity. Chyba, że od handlarzy sprowadzający te konsole z Azji, ale taniej już wyjdzie samemu ją sprowadzać. Poza Azją na pewno są jeszcze w sprzedaży w USA. Nie wiem jak w innych krajach amerykańskiego regionu. Niestety czy sprowadzisz konsolkę z Japonii czy z USA będziesz miał do zapłacenia podatek VAT i ewentualnie cło (zależy od wartości przesyłki) co sprawi, że nową Vitę za mniej niż 1000 zł raczej nie zdobędziesz. Z drugiej strony jak patrzę na obecne ceny używek (około 400 zł) to chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Przy czym używkę najlepiej kupować w sklepie który da Ci jakąś gwarancję. Cex z tego co kojarzę daje 24 miesiące gwarancji na kupowane u nich używane sprzęty, a wcale dużo drożej nie mają.

PS. A samą Vitę polecam. Wbrew obiegowej opinii jest tam sporo gier na wyłączność które zdobywały wysokie oceny wśród graczy i recenzentów.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.04.2018 o godz. 10:07

Kraszu
Poziom: 38
REP.: 950
Czytelnik
Kraszu dodano: 24.04.2018 09:12 #7
Ja wypatrzyłem taki oto zestaw na OLX: oryginalne pudełko z full papierami, OLED, karta 8GB, ładowarka (delikatnie oklejona taśmą), 3 pudełkowe hity (uncharted, killzone, assassin's creed III). Dogadałem się z gościem na równe 500 zł i przelałem mu kasę w ciemno.

Konsolka chodzi znakomicie, w tej chwili to PS4 mi się kurzy i jestem generalnie bardzo zadowolony. Przy wyłączonym wyświetlaczu widać w jednym miejscu dziwne "sfatygowanie" bo trudno mi to nazwać rysami. Wiadomo, że człowiek szuka egzemplarza idealnego, ale takich praktycznie nie ma. Ja podjąłem odważną decyzję i pomimo tego całego krzyku o braku gier Vita jest i będzie u mnie regularnie używana.

Pozdrawiam wszystkich Vitowców.
max_89
Czytelnik
max_89 dodano: 25.04.2018 09:34 #8
@Kraszu
No cena wydaje się dosyć spoko jak za taki zestaw. Chodź na olx brać w ciemno to trochę ryzyko :) Jak będę miał więcej czasu to może odwiedzę jakiś lombard, będzie można od razu wszystko sprawdzić.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.04.2018 o godz. 09:35

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych