SKLEP

Forum - Kąciki - Technologie - PS4 PRO + TV4K pomocy

MiglancRgwh
Poziom: 8
REP.: 0
Czytelnik
MiglancRgwh dodano: 30.03.2018, 18:02 #1
Witam, posiadam konsole ps4 pro i podłączyłem pod nią tv LG 55UJ6517. Po włączeniu konsoli obraz nie jest ostry, trochę rozmyty jakby pastelowy najbardziej widać to na miniaturkach gier bądź po awatarze lub w grach bez hdr jest to widoczne, w grach typu uncharted nie ma problemu. Co zrobic?
Gość
Gość
Rht4r dodano: 30.03.2018 18:24 #2
Najpewniej nie masz czegoś prawidłowo ustawionego.
Ja na Twoim miejscu popatrzał bym na filmy z youtube z ustawieniami :)
Przykładowo taki:

albo

Zasada jest taka że musisz włączyć w menu danego gniazda HDMI w tv HDCP 2.2 czy tam HDR lub jak tam się to nazywa u Ciebie (bo w LG można dla każdego gniazda oddzielnie włączyć). Nie wiem też jak w Twoim tv ale w moim tylko 2 gniazda z 4 umożliwiają przyjęcie takiego sygnału więc musisz sobie sprawdzić.
W konsoli daj wszystko na auto po prostu - wtedy działa najskuteczniej.

Do tego przydało by się ustawić odpowiedni tryb obrazu albo go dostroić. Wszystko jest na youtube. Szukaj po serii tv.

Kiedy włączysz grę w HDR i wyjdziesz do menu głównego bez jej zamykania całkowitego (przyciskiem PS) to obraz i ustawienia oczywiście będą inne. To normalne.
Nie wiem też czy przypadkiem w LG nie ma tak że ustawienia pod HDR i SDR dla danego gniazda HDMI są oddzielne i tv zapamiętuje tak jak dla danej treści ustawisz. Chyba tak jest z tego co czytałem na pewnym znanym forum o telewizorach.

// Edytowano 7 razy, ostatni raz 30.03.2018 o godz. 18:32

MiglancRgwh
Poziom: 8
Czytelnik
MiglancRgwh dodano: 30.03.2018 20:18 #3
Oczywiscie wszystko mam ustawione tak jak trzeba HDR dziala, rozdzielczość 2160p-RGB jest, gniazda hdmi sprawdzilem wszystkie. Tak jak pisalem odpalajac uncharted wyskakuje ikonka HDR i wszystko jest super jednak gdy odpalam np tekkena to jest totalna porażka
Gość
Gość
Rht4r dodano: 31.03.2018 02:17 #4
Nie mam pomysłu. Mam tv Sony. Pozostaje Ci liczyć na to, że ktoś tutaj ma tv LG albo popatrzeć na forum hdtv.pl
DanielUGame
Poziom: 31
REP.: 29
Czytelnik
DanielUGame dodano: 06.04.2019 19:16 #5
Witam posiadam lg 55 sk 8100 i ps 4 pro. Jakie wybrać najlepsze ustawienia żeby osiągnąć najlepszy możliwy obraz? chodzi o jasność ostrość kolor jakie funkcje ulepszeń włączyć co wyłączić. chodzi o 2 rodzaje obrazu 4 k i zwykły?
powerbank
Poziom: 6
Czytelnik
powerbank dodano: 22.04.2019 15:28 #6
Ja mam wprawdzie Philipsa, ale przed włączeniem konsoli wyłączam upłynniacze (nie korzystam z predefiniowanych trybów i mam zawsze ustawiony jeden i ten sam). Różnie bywa z różnymi telewizorami, ale powinieneś znaleźć rozwiązanie.
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 89
REP.: 74603
Czytelnik
Cherubinek dodano: 24.04.2019 08:43 #7
Ten temat to już taki nieco nieaktualny.
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?
powerbank
Poziom: 6
Czytelnik
powerbank dodano: 24.04.2019 21:08 #8
Odpisywałem użytkownikowi DanielUGame
Niczego mi nie braknie
Cherubinek
Poziom: 89
REP.: 74603
Czytelnik
Cherubinek dodano: 02.05.2019 12:10 #9

powerbank napisał:

Odpisywałem użytkownikowi DanielUGame

Chyba nie zauważył Mrugnięcie
Dominus illuminatio mea et salus mea; quem timebo? Dominus protector vitae meae; a quo trepidabo?

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych