Forum - PPE.pl - PPE.pl - opinie, uwagi, sugestie - Blogosfera, a "główna"

Przejdź do strony

Strona

Jestem Ząbek!! Chcesz z rakiety?!
shinkadamo
Poziom: 59
REP.: 16416
Czytelnik
shinkadamo dodano: 24.03.2018, 11:20 #1
Na jakiej podstawie blogi lądują na głównej?

Mimo przychylnych komentarzy, niektóre (oczywiście growe!) na niej nie lądują. Mój np. też nie wylądował :P

Walczymy o osobisty prestiż w tej polityce Panie i Panowie :P
Należę do rasy starożytnych smoków
Gomlin
Poziom: 78
REP.: 35974
Czytelnik
Gomlin dodano: 24.03.2018 13:10 #2
Nie ma zasad - raczej "widzimisie" modów. A blog nie jest oceniany merytorycznie itp tylko patrzy się na klikalność (który blog da większą na głównej)
Nie raz i nie dwa było dużo fajnych blogów a promowany został ten, który prowokował gównoburzę...min 100+ komentarzy wojenkowych. Napisz bloga która konsola jest lepsza i podaj bezpodstawne argumenty - główna jak w banku. Tylko się postaraj z treścią bo krótkie, badziewne blogi na główną jednak nie pójdą Mrugnięcie

Dalej idą blogi znane i kojarzone jak Gromada czy wcześniejsze W co gracie. Bo one zapewniają kliki - stary biznes jest biznes.
Niestety taki system prowadzi do sytuacji, że takie wybory najlepszych blogów wygrywają te same osoby ze znanymi blogami z głównej. Najwięcej ludzi zagląda na główną a tylko część z nich do blogosfery. Prowadzi to do tego że w 70-80% wygrywają blogi promowane przez redakcje co nie równa się temu że wygrywają najlepsze ( chyba że te wybory to ściema a cały konkurs to wybór najlepszego bloga do klików)

Tyle ode mnie. Ja już dawno na to nie patrzę. Mam skromne grono wiernych czytelników kultury i jest mi z tym zajebiście dobrze - ważne że oni to doceniają o czym świadczy fakt opublikowanych już 49 odc.
PiS
shinkadamo
Czytelnik
shinkadamo dodano: 24.03.2018 14:07 #3
Na główną powinny trafiać blogi tematyczne, ciekawe w tekście, dobrze napisane, bez bełkotu, z dobrą gramatyką, ładnie sformatowane, ale tylko po spełnieniu warunku - portal o grach i sprzęcie do gier - to tematyka bloga o tym samym! Także nie dziwię się, że GROmada ląduje na głównej i tak powinno być, bo to stały cykl growy!

Żadna klikalność i ilość komentarzy nie powinno na to wpływać, tylko powyższe oraz jakość komentarzy i poszczególna ocena w nich wyrażona; to już powinno dać modom do myślenia po analizie, że taki blog powinien trafić do szerszego grona odbiorców. Ale to moje zdanie.
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 24.03.2018 14:47 #4
Dlaczego tylko growe blogi? A co to portal konsolowy?
- testy sprzetu komputerowego
- zwiastuny filmów
- recenzje filmów
- co rusz spis netflixa
- recenzje komiksów
Wyliczanka że hej...
A zwróć uwagę redakcji to odpowiedzi są 2:
- masz filtry tematyczne
- że mają statystyki i takie tematy (nie tylko o grach) mają bardzo dużą klikalność i jest na takie tematy popyt. Bo krzyczy 20 a czyta 200 ;]

A skoro redakcja robi z PPE portal z tematami filmów,książek,komiksów to ja nie widzę problemu by na głównej były blogi o tematyce poza growej
shinkadamo
Czytelnik
shinkadamo dodano: 24.03.2018 15:05 #5
Bardziej mi się wydaje, że portal graczy, tak więc testy sprzętu komputerowego jak najbardziej.

Filmy, komiksy jedynie, kiedy się odnoszą do tematyki gier, ale to strefa bardzo dyskusyjna.
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 24.03.2018 15:11 #6
Możesz pisać jak chcesz. Portal ma profity z tematów poza growych i tak zostanie Mrugnięcie
Ja już od dawna się tym nie przejmuję i akceptuje portal takim jaki jest. A jeśli komuś nie pasuje to jest prosta odp:
Przymusu nie ma tu być a internet ma inne portale ^^
Nie ma co strzępić ryja - pisz swoje blogi z zamiłowania a docenią go Ci którzy szukają dobrych blogów poza główną Mrugnięcie
shinkadamo
Czytelnik
shinkadamo dodano: 24.03.2018 15:21 #7
Święte słowa.
GeoGamer
TyskiPL
Poziom: 46
REP.: 3785
Czytelnik
TyskiPL dodano: 25.03.2018 09:59 #8
Dobrze postawione pytanie. Ja na początku działania miałem 2 wpisy na głównej, po czym nie ważne ile wyświetleń, komentarzy i jaka jakość dyskusji, jaka jakość tekstu - tak jakby moje blogi przestano brać pod uwagę. Nie to, żeby to było jakieś mega ważne dla mnie, ale to zawsze jakieś wyróżnienie i budowanie własnej marki.

W moim przypadku mam pewną teorię, że może niepotrzebnie w tytułach wpisów stosuję nazwę bloga. Może powinienem zostawiać sam podtytuł, albo skrót nazwy i podtytuł... ? Nie wiem.

Gomlin napisał:

Tyle ode mnie. Ja już dawno na to nie patrzę. Mam skromne grono wiernych czytelników kultury i jest mi z tym zajebiście dobrze - ważne że oni to doceniają o czym świadczy fakt opublikowanych już 49 odc.
PiS

No dla nas - ludzi piszących na portalu za free jakby nie patrzeć - to najważniejsza jest nie ilość, lecz jakość. Gorzej dla redakcji, która zarabia na reklamach, kliknięciach i wyświetleniach (w zależności jaki model rozliczeniowy wybrali z reklamodawcami). Ci pędzą w ilość. Ja to rozumiem, ale też nie można przesadzać w którąkolwiek stronę, tylko trzeba znaleźć pewien środek, bo inaczej zniechęci to wielu potencjalnych blogerów i co potem? Starzy wyjadacze z czasem przestaną pisać albo będą pisać rzadziej i wyniki portalu mogą spaść. Za to jak się wypromuje blogi o dramogennej tematyce, ale o kiepskiej stronie edytorskiej, to wpłynie to na jakość odbiorców. Np. mnie źle napisany tekst - ściany tekstu, niewyjustowane, z błędami/powtórzeniami itd. - zniechęca do czytania bloga, a jeszcze wstawienie takiego bloga na główną wyrabia pewną opinię i redakcji też.

EDIT: Teraz to jeszcze bym nie powiedział, że jest jakiś beton w blogosferze. Widzę wiele wpisów mało znanych osób, sam nie bałem się zacząć pisać. Ale nie daj losie utrwali się jakiś beton, to wpłynie to też na życie blogosfery - spadnie liczba wpisów, nowych twórców i dyskusji w komentarzach. To wpływa na jakość korzystania z portalu. A byłoby szkoda, naprawdę. Nie ma nic lepszego na portalach internetowych jak interakcja społeczności.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 25.03.2018 o godz. 10:05

Rozbo
Poziom: 35
REP.: 2072
Administrator
Rozbo dodano: 26.03.2018 09:51 #9
Cześć! Pozwolę sobie dodać coś od siebie w kwestii blogów. Aktualnie od paru miesięcy, ja jestem bezpośrednio odpowiedzialny za selekcję i decydowanie odnośnie wrzucania blogów na główną. Co weekend siadam sobie do nich i czytam każdy kierując się następującymi kryteriami:

- czy poruszany temat jest ciekawy. Generalnie klikalność to akurat jeden z ostatnich kryteriów jakie biorę pod uwagę. Domyślam się, że i tak Gomlin mi nie uwierzy, więc polecam zerknąć na dowolny weekend i porownać sobie ile na baterii mają blogi, a ile publicystyka/newsy. Gdybyśmy mieli pod uwagę przy doborze blogów brać klikalność za główne kryterium to musiałyby lądować tylko teksty z - dajmy na to - przynajmniej 2k. Natomiast co weekend staram się wybrać na zmianę tematy nieco bardziej popularne (w ten weekend np. ciekawy wpis o Wiedźminie i o tym, kto kogo wypromował), ale i własnie niszowe - te które może zainteresują garstkę, ale które są po prostu dobrze napisane (np. jakiś czas temu preview moco niszowego Iron Maiden)

- czy dany blog spełnia jako takie wymogi formalne, pod kątem formatu tekstu. Na główną winny lądować tylko takie blogi, które są napisane spójnie (jedna czcionka!), mają akapity, spójnie wplejone screeny (najgorsze co można zrobić, to wrzucać obrazki o różnych rozmiarach, a ideałem jest rozdzielczość 800x450 pikseli). Kryterium formatu jest wbrew pozorom bardzo ważne, ale też nie jest tak, że wspomniane wytyczne muszą być w 100% spełnione. Np. obrazki mogą ostatecznie mieć mniejszą rozdzielczość, byleby były wklejone spójnie (np. 700x390) w całym tekście

- czy dany blog nikogo nie obraża, nie znajdują się w nim wulgaryzmy - to oczywiste, wszak ląduje na głównej

Istotna kwestia jest jeszcze taka, ze na blogi na głównej bądź co bądź też mamy ograniczoną ilość miejsca, także czasami muszę podejmować niełatwe decyzje, co wrzucić a co nie. Teraz jeśli chodzi o Twojego bloga shinkadamo , to przyznam szczerze, że był on już jakiś czas temu (chyba mowimy o tym o Resident Evil, prawda?) więc nie pamiętam dlaczego nie wszedł - byc może miał dużą konkurencję i zaważyły drobne kwestie formalne (np. mniejsze obrazki), jednak jeśli nie wrzuciłem, to przepraszam. To samo się tyczy Tyskiego - tu moja drobna prośba - jeśli możesz to nie wrzucaj do rozkminek spisu treści. To nie jest wielostronicowy tekst i nie potrzebuje czegoś takiego.

Tak jak mówię, jeśli z jakichś względów czujecie się pokrzywdzzeni - to z góry przepraszam - ja w całości za to odpowiadam i po prostu czasami decyduje co wrzucać a co nie. Moja prośba jest taka. Jeśli uważacie, ze napisaliście fajny tekst, to dawajcie mi znać na:

Zerknę, dam znać czy się nadaje na główną, ew. co w nim poprawić, żeby spełniał kryteria itd.

Ja z kolei na przyszłość dołożę starań, żeby wrzucać nieco więcej blogów i żebyście nie mieli poczucia, że ktoś został niesłusznie pominięty.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości.

Pozdro!

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 26.03.2018 o godz. 10:00

Rozbo
Administrator
Rozbo dodano: 26.03.2018 09:58 #10
Jeszcze 2 słowa odnośnie względów formalnych. To naprawdę ważna sprawa, jeśli blog ma wylądować na głównej. Czasem znajduje naprawdę świetne tematy blogów, które jednak nie nadają się do publikacji, bo zostały napisane np. trzema różnymi czcionkami, bez obrazków (albo z obrazkami o różnych rozmiarach), bez akapitów itd.

Jeśli te braki w formacie są niewielkie, staram się to osobiście poprawiać, ale ilość blogów do przejrzenia i ograniczony czas nie pozwalają mi się zająć wszystkim. Dlatego, gorąca prośba o to, żeby tego pilnować, jeśli piszemy bloga z jako takim zamiarem późniejszej publikacji na stronie głównej.

Z góry dzięki

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.03.2018 o godz. 09:59

Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 26.03.2018 13:39 #11

Cytat:

Jeśli uważacie, ze napisaliście fajny tekst, to dawajcie mi znać na:

Zerknę, dam znać czy się nadaje na główną, ew. co w nim poprawić, żeby spełniał kryteria itd.

Po co skoro czytasz wszystko i decydujesz co ma iść na główną...
A prosić się - dajcie mój tekst bo jest fajny, to takie robienie komuś łaski.

Co do klikalności to tak jak wspomniałeś - nie uwierzę Mrugnięcie Ale też źle mnie zrozumiałeś - bo nie miałem na myśli blogów z największą klikalnością. Chodziło mi o to że redakcja ma kryterium na zasadzie czy blog jak trafi na główną przyniesie dużo klików . I nie mów że nie Mrugnięcie
Doskonałym przykładem są teksty Karate czy Bieluka :) Dobrze wiemy, że potrafią wyskoczyć z kontrowersyjnymi tekstami, które potrafią przynieść xxx komentów - wiadomo o co kaman. I dziwnym trafem lądowały na główną a wiedz, że śledzę blogosferę i było wiele tekstów wartych głównej ale no jak to wspomniałeś mało miejsca więc coś trzeba było odrzucić. A wrzuciłeś nie świeży i ciekawy temat tylko to co lepiej chwyci.
Owszem niszowe też lecą na główną ( bo czasami prócz Gromady nic chwytliwego nie ma)

Teraz zadam pytanie wprost:

Czy kultura nie jest ciekawym cyklem? Coś jej brakuje? Zlę formatuję ? Czy może temat się nie nadaje na główną?
Bo jeśli to ostatnie to po co bojkot redakcji o newsy filmowe, komiksowe czy książki? Że ludzie chcą i czytają?
Stały cykl, stale wspierany i na ppe już 49 tygodni? Myślę że problem tyczy tego że brak kontrowersji i nie o grach to nie chwyci i jest mało opłacalny ( nie to co Gromada)

I żeby było jasne - ja sobie teraz nie życzę by kultura była na głównej. Jak pisałem zajebiście mi w blogosferze. Kiedyś chciałem i nawet poprosiłem ale bez łaski. Co nie zmienia faktu, że chcę byś odpowiedział mi na te pytania tak czy siak
Rozbo
Administrator
Rozbo dodano: 26.03.2018 15:36 #12
O rany... serio? Prosić?! Nigdzie nie napisałem, że ktoś ma mnie "prosić". Tygodniowo tych blogów pojawia się sporo. Staram się wszystkie skrupulatnie przeczytać, ale nie zawsze mi się udaje ze względu na różne redakcyjne obowiązki.

Też czasami - i przyznaje to szczerze (spróbuj poszukać kolejnej teorii spiskowej) - ze względu na brak czasu z automatu odrzucam teksty, które nie spełniają wymogów formalnych o których wspomniałem. Dlaczego? Bo to nadrzędna sprawa - żeby trafił na główną, tekst musi się dobrze prezentować i by było go można wygodnie przeczytać (akapity, śródtytuły, grafiki)

Co do klikalności.... nie będę nawet komentował. Nie wierzysz, Twoje prawo i sprawa.

Chce jak najbardziej pomóc w kwestii blogów. Przyznałem, że mogłem pewne rzeczy pominąć i zaproponowałem rozwiązanie, nad którym możemy wspólnie pracować. Roszczeniową postawą raczej nic nie zdziałasz.
Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 26.03.2018 15:59 #13
Ja nie mam żadnych roszczeń - czytaj ze zrozumieniem moje posty Mrugnięcie Odp Tyskiemu, że już dawno nie zwracam na całą sprawę blog-główna uwagi Mrugnięcie

Skoro jednak odezwała się konkretna osoba odpowiedzialna za tą sekcję to zadałem pytanie ( teraz to z czystej ciekawości) a jak widzę nie odpowiedziałeś.

Cytat:

Teraz zadam pytanie wprost:

Czy kultura nie jest ciekawym cyklem? Coś jej brakuje? Zlę formatuję ? Czy może temat się nie nadaje na główną?
Bo jeśli to ostatnie to po co bojkot redakcji o newsy filmowe, komiksowe czy książki? Że ludzie chcą i czytają?
Stały cykl, stale wspierany i na ppe już 49 tygodni? Myślę że problem tyczy tego że brak kontrowersji i nie o grach to nie chwyci i jest mało opłacalny ( nie to co Gromada)

Dalej:

Cytat:

O rany... serio? Prosić?! Nigdzie nie napisałem, że ktoś ma mnie "prosić"

No nie dosłownie. Ale to jest takie proszenie się, kiedy ma się świadomość tego, że zdecydowaną większość blogów przejrzałeś i po efekcie widać, że blog został odrzucony z promki na głównej - tak to przynajmniej widzę Mrugnięcie Ludziom w kulturze już dawno się znudziło w komentach pisać o tym że cykl zasługuje na główną - myślę, że doszli do takich samych wniosków jak ja Mrugnięcie

Cytat:

Co do klikalności.... nie będę nawet komentował. Nie wierzysz, Twoje prawo i sprawa.

Tu się zgodzę. Każdy ma swoje zdanie i nie ma co drzeć kotów. Zwłaszcza że ja jestem tylko obserwatorem a Ty dajmy na to wykonawcą, którego intencji/zamiarów w sprawie klików i tak nie zweryfikuje.

Masz swoje zadanie - promowania blogów i robisz to wedle swoich zasad i masz ku temu prawo - żeby nie było: nie mam o to żadnych pretensji. Sprawa promowania blogów mnie nie ziebi ani nie grzeje - co nie oznacza, że istnieje ciekawość, stąd moje pyt dotyczące kultury.
Gość
Gość
KEYMUTHA dodano: 26.03.2018 18:50 #14
Gomlin...piszesz, że Ciebie już to wali (za przeproszeniem), a jednak wykłócasz się o główną. Albo nie tak...może nie wykłócasz, ale masz pretensje o to, że bloga na głównej nie ma.
W ostatnim Twoim numerze napisałem komentarz odnośnie tego, co widziałem i co polecam. Oprócz Naszego znanego usera 5.172 nikt nie dyskutował.
Szkoda, bo myślałem, że będzie z kim pogadać nt ostatnich seriali, które oglądałem.
Zgodzę się z jednym, jak napisałeś na samym początku: masz swoich fanów, którzy regularnie bloga czytają.
Ja również zaglądam do niego co tydzień, czytam ale nie zawsze zostawiam komentarz.
Na pewno to zmienię, jeżeli oprócz grania będę coś robić więcej i będzie nadawać się do Twojego cyklu.

Nie rób przede wszystkim tego, co kwadrat/kanciok. On płakał/żalił się, jak jakiś jego numer na głównej nie wylądował.
GROmada również nie zawsze tam była. Wiadomo: cycki/spam, więc jakość poszła w dół i wiadomo, co było powodem, że "kisił" się dany numer tylko w dziale blogi.
Poza tym ten cykl jest typowym "odchamieniem" na weekend, więc ludzie do niego piszą z chęcią. Poza tym, jak wiemy wszyscy była to konkurencja dla kancioka, który w końcu strzelił focha i zmienił miejsce publikacji.
Twój blog jest spoko, bo piszecie w nim o innych formach hobby. Ale...pomyśl, co ewentualnie można by było zmienić, żeby wzbudzić większe zainteresowanie.
Pozdro.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.03.2018 o godz. 18:51

Gomlin
Czytelnik
Gomlin dodano: 26.03.2018 18:59 #15

KEYMUTHA napisał:

Gomlin...piszesz, że Ciebie już to wali (za przeproszeniem), a jednak wykłócasz się o główną. Albo nie tak...może nie wykłócasz, ale masz pretensje o to, że bloga na głównej nie ma

Przeczytałeś wszystkie moje posty dokładnie ? :) Nie mam z tym problemu i nie - nie zależy mi by był na głównej. Kiedyś jak blog się rozkręcał i ludzie chwalili to nie ukrywam, że coś mnie tam dotykało, że blog jest pomijany w promowaniu. Teraz mam inne podejście - z resztą dokładnie je opisałem.
Jednak jak wspomniałem - pojawiła się osoba, która konkretnie zajmuje się promowaniem - to z czystej ciekawości spytałem czego kulturze brakowało bo teoretycznie w kryteriach wszystkich się mieściła, które Pan Redaktor wymienił Mrugnięcie
Chciałem zaspokoić swoją ciekawość - jak się dowiem, reszta mnie nie interesuje - więc nie rzucaj słowami, że o coś się biję - bo wyraziłem tylko swoje zdanie i zadałem konkretne pytanie na które dostanę bądź nie odp. Mrugnięcie
Przejdź do strony

Strona

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych