Forum - Kąciki - Porady - PS2 Slim i problem z wczytywaniem gry - KILLZONE !!!!

Perez bije w szczepionkę !!!
Lipton
Poziom: 54
REP.: 6030
Czytelnik
Lipton dodano: 06.03.2018, 21:15 #1
Witam, problem jest następujący. Posiadam PS2 Slim, konsolka ma już ładnych kilka lat, nie mniej jednak sprawuje się świetnie. No może sprawowała, bo niedawno wystąpił pewien problem. Chodzi o odczyt - a raczej jego brak, gry KILLZONE. Problem polega na tym, ze konsola czyta każdą grę (Jak and daxter, ratchet & clank, god of war, rayman, resident evil 4, sly cooper, fifa street, gta san andreas, ff XII i wiele innych sprawdzałem) oprócz jednej - KILLZONE. Kiedy wkładam płytkę napęd zaczyna pracować po czyn następują jakby trzaski, odgłos ocierania, przycinania się płyty, może jakby skakał laser - ciężko mi to opisać, ale to takie jakby 'chrobotanie'. Następnie wskakuje ekran tzw. Browsera, gdzie pokazuje się ikonka karty pamięci i ikonka płyty. Nie jest to tak, że płyta wykrywana jest jako nieznany format czy coś w ten deseń, o nie. Widzi ją jako format gry PS2, ale nie mniej jednak każda próba kończy się identycznie, 'chrobotaniem'. Myślałem na początku że to wina płyty, bo w końcu to tylko jedna gra, inne chodzą dobrze, więc zaopatrzyłem się w drugą kopię KILLZONE'a, ale z tą jest tak samo. Czy ktoś ma pomysł o co może chodzić? Czy to wina lasera? Konsola ma swoje lata, dużo gier już ograłem na niej, więc myślę, że laser się mógł troszkę już zużyć. Dziwi mnie jednak że dzieje się to tylko w przypadku tej gry i to w obu egzemplarzach. Czytałem gdzieś że niektóre gry były nagrywane na DVD dwuwarstwowych i może nieco przechodzony laser nie czytać/mieć trudności z czytaniem takich płyt. Nie wiem jednak czy to ten problem i czy wymiana lasera pomoże. Miał ktoś może podobny problem lub wie co można w tej sytuacji zrobić? Jutro mam nadzieję pożyczyć PS2 od kumpla i sprawdzić czy na jego konsoli latają gry. Jeżeli tak, to oznaka że problem leży w moim sprzęcie, tylko właśnie czy to wina lasera czy czegoś innego??

Bardzo proszę osoby które mają jakieś pojęcie na ten temat o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję.

Wasz skromny nadworny giermek, Lipton. Mrugnięcie
Enarso Ynos
FLACZEK1988
Poziom: 55
REP.: 3466
Czytelnik
FLACZEK1988 dodano: 06.03.2018 21:29 #2
Kup se oryginała.
Lipton
Czytelnik
Lipton dodano: 06.03.2018 21:59 #3

FLACZEK1988 napisał:

Kup se oryginała.

Oba oryginaly, obie premierowki maesteo :P
Gość
Gość
Rht4r dodano: 06.03.2018 23:48 #4
Laser zaczyna padać a jeśli DVD jest dwuwarstwowe to jasno widać że już nie daje rady z takimi płytami.
Może być tak że po prostu takie płyty przestanie całkiem czytać ale mocy na pozostałe jeszcze będzie mieć przez dłuższy czas. To chyba była popularna usterka nawet w dobie PS2.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 06.03.2018 o godz. 23:50

Lipton
Czytelnik
Lipton dodano: 07.03.2018 07:44 #5

Rht4r napisał:

Laser zaczyna padać a jeśli DVD jest dwuwarstwowe to jasno widać że już nie daje rady z takimi płytami.
Może być tak że po prostu takie płyty przestanie całkiem czytać ale mocy na pozostałe jeszcze będzie mieć przez dłuższy czas. To chyba była popularna usterka nawet w dobie PS2.

Tak właśnie przypuszczałem. Laser dużo nie kosztuje, a wymiana jest dosyć prosta, więc zainwestuję i sprawdzę czy będzie poprawa. Konsola sporo stała na półce od czasów ps3/ps4, ale przez te wszystkie lata trochę gier uruchomiła.
lukasz638
Poziom: 69
REP.: 3047
Czytelnik
lukasz638 dodano: 07.03.2018 10:58 #6
Jeśli to faktycznie wina lasera, a nie płyty z Killzone, to God of War powinien Ci się wieszać na etapie Świątyni Pandory (zaraz po przerywniku). Przez moje łapy przeszło kilka konsol z zajechanym laserem i większości przypadków występowała zwiecha we wspomnianym miejscu. Możesz sprawdzić z ciekawości jeśli masz jakiś w miarę bliski zapis.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.03.2018 o godz. 10:59

Lipton
Czytelnik
Lipton dodano: 07.03.2018 12:23 #7

lukasz638 napisał:

Jeśli to faktycznie wina lasera, a nie płyty z Killzone, to God of War powinien Ci się wieszać na etapie Świątyni Pandory (zaraz po przerywniku). Przez moje łapy przeszło kilka konsol z zajechanym laserem i większości przypadków występowała zwiecha we wspomnianym miejscu. Możesz sprawdzić z ciekawości jeśli masz jakiś w miarę bliski zapis.

Oł man, nie sądzę żebym miał tam gdzieś sejwa. Świątynia Pandory to ciut dalszy etap w grze. :) Nie sądzę, żeby to była wina płyty gdyż OBIE zachowują się w ten sam sposób. Czytałem, że u niektórych taki sam problem występował np.: w Soul Calibur 3. Zwyczajnie zamówię laser (koszt ok 30 zł) i wymienię. Liczę, że coś pomoże. A jak nie, to chyba odpuszczę zwyczajnie KILLZONE'a (choć chciałem go przejść, bo mam dwójkę na PS3 :P). Za winą lasera przemawia też fakt, że jakiś czas temu jak włączyłem chyba Raymana to płyta dość długo się ładowała i robiła przycinki przed filmikami, a gra jest nówką, kupiłem ją fabrycznie zafoliowaną.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.03.2018 o godz. 12:25

Piterus69
Poziom: 57
REP.: 11352
Czytelnik
Piterus69 dodano: 06.05.2018 08:51 #8

Lipton napisał:

lukasz638 napisał:

Oł man, nie sądzę żebym miał tam gdzieś sejwa. Świątynia Pandory to ciut dalszy etap w grze. :) Nie sądzę, żeby to była wina płyty gdyż OBIE zachowują się w ten sam sposób. Czytałem, że u niektórych taki sam problem występował np.: w Soul Calibur 3. Zwyczajnie zamówię laser (koszt ok 30 zł) i wymienię. Liczę, że coś pomoże. A jak nie, to chyba odpuszczę zwyczajnie KILLZONE'a (choć chciałem go przejść, bo mam dwójkę na PS3 :P). Za winą lasera przemawia też fakt, że jakiś czas temu jak włączyłem chyba Raymana to płyta dość długo się ładowała i robiła przycinki przed filmikami, a gra jest nówką, kupiłem ją fabrycznie zafoliowaną.

Jak masz parcie na gierkę to kup sobie ja na ps3
Ewentualnie mogę Ci pożyczyć:)
Wałs0raj
REP.: 3066
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 21.05.2018 11:36 #9

lukasz638 napisał:

Odkop MrGreen ale pierwsza część GoW była na zwykłej dvd, drugą część dopiero na dwuwarstwowej i tam jak motyw z Ikarem był to się mogło wieszać.

Edit: a w sumie to nie o dwuwarstwową była mowa, ale tak już sobie kojarzę, że jak w świątyni Pandory to i w zasadzie na nowej konsoli też tam w czasie gdy biegniesz zdarzał się 'loading' jakby konsola nie wyrabiała.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.05.2018 o godz. 11:43

lukasz638
Poziom: 69
REP.: 3047
Czytelnik
lukasz638 dodano: 21.05.2018 16:06 #10
Pierwsza część GOW'a była wypalana na DVD9, zajmowała jakieś 6GB. Lipton pisał, że ma problem z odczytem gry, więc pierwsze co wpadło mi do głowy to problem z laserem, a ten jeśli był zajechany to z płytą dwuwarstwową raczej tak łatwo by sobie nie poradził.
Wałs0raj
REP.: 3066
Czytelnik
Wałs0raj dodano: 29.05.2018 19:49 #11
Pewny jesteś? Z tego co pamiętam miałem kiedyś wypalone na zwykłej dvd, chociaż jak wrócę z pracy to z ciekawości sięgnę wzrokiem, bo mam oryginał GoW.
Gość
Gość
solitary dodano: 02.06.2018 09:24 #12
Mnie się też wydaje, że to była dwuwarstwówka. Pamiętam, że trzeba było patchować specjalnym patcherem.
Lipton
Czytelnik
Lipton dodano: 26.07.2018 13:11 #13
Temat do zamknięcia. Pożyczyłem od znajomego jego PS2 Slim (bardzo mało używaną) i gra działa bez problemu. Oznacza to po prostu, że laser swoje przepracował w moim modelu, czas na jego wymianę. Dzięki za pomoc wszystkim!
"Do boju,do boju!! moi lordowie!!"
Fox460
Poziom: 81
REP.: 60335
Czytelnik
Fox460 dodano: 19.09.2018 00:39 #14
[quote="Wałs0raj"]Pewny jesteś? Z tego co pamiętam miałem kiedyś wypalone na zwykłej dvd, chociaż jak wrócę z pracy to z ciekawości sięgnę wzrokiem, bo mam oryginał GoW.[/quote

Taki mały odkop tematu.... co do God of War'a

GOW 1 jak i 2 były na DVD9 również była wersja DVD5. Różnice miedzy nimi były takie że na DVD5 miałeś niższej rozdzielczości przerywniki filmowe i brak bonusowego contentu.
To samo jest z GT4 jest na DVD9 i DVD5.
"Czas na odrobinę chamstwa i brutalności!!."

Szybka odpowiedź

Przeglądają temat

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych